شست و شوی فرش ( قسمت اول )

0
58
شست و شوی فرش

وقتی که فرش حالت اولیه خودش را از دست داد و پرز های آن تو در تو شد وقت شست و شوی فرش رسیده است . زمان شست و شوی فرش برای هر فرش متفاوت است که زمینه هایی مثل محل قرار گرفتن فرش و میزان تردد در آن مکان تاثیر زیادی دارد .

برای تست ثبات رنگ فرش می توان پارچه ای سفید و مرطوب را بر روی قسمتی از فرش بکشیم اگر رنگ جذب پارچه شد و یا رنگ ها در هم قاطی شد از شستن فرش در منزل خود داری کنید چون با این کار حتما به طرح فرش صدمه میزنید .

موسسات شست و شوی فرش از تجهیزات پیشرفته برخوردار هستند وسایلی برای زدودن غبار فرش و شست و شو و همچنین خشک کردن.

البته این نکته را حتما به خاطر بسپارید که فرش های خود را به موسسات معتبر بسپارید .

اصول شست و شو

سه رکن اصلی در مبحث شست و شوی فرش است :

الف ) تجربه

ب) دقت

ج) ظرافت عمل

آموزش شست و شوی خانگی فرش :

ابتدا باید یک پیمانه شامپوی مخصوص را با ده قسمت آب نیمه گرم مخلوط کرده و به آن دو قاشق سرکه طبیعی سفید اضافه شود سرکه از پخش شدن رنگ جلوگیری میکند .

سپس فرش مورد نظر را در روی سطح صافی مانند تراس و یا حیاط پهن نموده و آن گاه برس مخصوصی را بر روی سطح فرش بکشید  تا اینکه تمامی سطح فرش آغشته به محلول شامپو شود.

اصول شست و شو

برس کشیدن فرش هم روش مخصوص خود را داد برس را باید به گونه ای روی فرش بکشید که الیاف آن آسیب نبیند بهترین حالت برس را همواره در جهت بالا و پایین فرش به آرامی بکشید تا بافت فرش آسیب نبیند .

هیچ گاه فرش را در محلول پاک کننده غوطه ور نسازید چه تار و پود فرش کمتر در معرض ناپاکی ها قرار دارند و تنها پرز و یا گوشت فرش است که در معرض آلودگی است.

خلاصه مقاله
نام مقاله
شست و شوی فرش ( قسمت اول )
توضیحات
شست و شوی فرش یکی از کارهایی است که برای هر فرشی نیاز است.دانستن اصول شست و شوی فرش یکی از عواملی است که می تواند این کار را بدون مشکل پیش ببرد
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده