شورولت کامارو وارد میدان شد

0
281
شورولت کامارو

در آن سال ها که فورد با ارائه ی محصول جدید خود یعنی فورد موستانگ بازار را قبضه کرده بود. خودرو سازان زیادی برای ابقا در میدان رقابت مدل هایی را به عرصه ی تولید و نمایش گذاشتند که از این میان شِوی (شورولت) مخصوصا با مدل شورولت کامارو رقیب قدرتمند تری به نظر می رسید.

Chevrolet Corvair Monza 1965

ساخت کشور آمریکا با حجم موتور 2687 سی سی شش سیلندر تخت با حداکثر سرعت 145 کیلومتر بر ساعت.

مدل جمع و جور کورور با یک موتور آلومینیومی در عقب, برای بسیاری از آمریکایی ها یک خودرو انقلابی به شمار می آمد. این خودرو با اینکه از طرف رالف نیدر به چالش کشیده شد, ولی هنوز هم علاقمندان فراوانی داشت.

شورولت کامارو

Plymouth Barracuda 1964

ساخت کشور آمریکا با حجم موتور 4473 سی سی V8 با حداکثر سرعت 171 کیلومتر بر ساعت.

پلی موث در دهه 1960 با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد؛ تا اینکه مدل باراکودا توانست این خودرو ساز را به بیرون آمدن از بحران هدایت کند. با این حال, باراکودا هرگز نتوانست از نظر میزان فروش به پای موستانگ برسد.

شورولت کامارو

Chevrolet Camaro 327 1967

ساخت کشور آمریکا با حجم موتور 5359 سی سی V8 با حداکثر سرعت 196 کیلومتر بر ساعت.

3 سال طول کشید تا شورولت پاسخی مناسب برای فورد موستانگ داشته باشد. شورولت کامارو مجموعه ای فوق العاده از عملکرد, در کنار یک بدنه زیبا و جذاب خودرویی بود که توان رقابت با موستانگ را داشت.

شورولت کامارو

Pontiac Tempest GTO 1966

ساخت کشور آمریکا با حجم موتور 6375 سی سی V8 با حداکثر سرعت 196 کیلومتر بر ساعت.

تمپست , این کوپه جمع و جور به پنتیاک کمک کرد تا در رده سوم پر فروش ترین خودرو های بازار آمریکا در دهه 1960 قرار بگیرد. نسخه GTO از این خودرو با عملکرد متفاوتش به واقع یک هات راد بود و اعتباری خاص به آن بخشید.

شورولت کامارو

خلاصه مقاله
نام مقاله
شورولت کامارو وارد میدان شد
توضیحات
در بازار رقابت در بین خودرو های آمریکایی بخصوص کوپه های آمریکایی شرکت های زیادی دست به رقابت با فورد موستانگ زدند اما تنهارقیب قدرتمند شورولت کامارو بودوبس.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده