تبلت آی پد تعمیر نمی شود!

0
83
تبلت آی پد

مشاهده شده که در فروشگاه ها تبلا  دو نوع از این کالا یعنی تبلت آی پد تحت عنوان با گارانتی و بدون گارانتی عرضه می شود در حالی که در سایت ها این کالا فقط یک قیمت مشخص دارد. علت چیست؟

متاسفانه این نیز نوعی کلاهبرداری و سودجویی است. زیرا در حقیقت گارانتی در ایران برای آی پد اپل و محصولاتی از این دست ، چندان معنایی ندارد. ضمن این که در توضیح بیشتر باید بدانید که اصلا آی پد در نسل اول و دوم ، قابل تعمیر نیست و اگر پولی بابت گارانتی داده اید ، این مبلغ را از دست داده اید.

در حقیقت اگر به اطراف آی پد خود نگاهی بیندازید ، یک چیز شاید عجیب به نظر برسد و آن اینکه هیچ پیچی در اطراف آن نمی بینید! در واقع اپل برای استفاده حداکثر از فضا و نازک کردن ضخامت آی پد ، تا سر حد امکان به جای پیچ ریالاز چسبی قوی به نام “اپوکسی” بهره گرفته است. در حقیقت خود شرکت اپل هم به مشتریان آی پد ، سرویس تعمیر ارائه نمی دهد ،بلکه سرویس تعویض آن را با پرداخت مابه التفاوتی ارائه می دهد ،چون آی پد قابل تعمیر نیست.

تبلت آی پد تبلت آی پد

همانطور که اشاره شد ، آی پد دارای پیچ نیست و باز کردن آن با سشوار صورت می گیرد. در واقع با حرارت دادن ، صفحه شیشه ای مالتی تاچ ،به تدریج از روی LCD جدا می شود. گرما برای رها و شل شدن چسب به کار برده می شود. اما در اغلب اوقات همین کار موجب شکستن و یا خدشه افتادن صفحه شیشه ای مالتی تاچ می شود. همچنین با توجه به آن که تبلت آی پد از پشت قابل باز کردن نیست ، برای هر گونه تعمیری باید صفحه مالتی تاچ و سپس LCD بلند شود. اما صرف نظر از اینکه با شکستن صفحه شیشه ای ، می توان یک تاچ پانل نو را جایگزین کرد ، مشکل اصلی در بستن مجدد آی پد است ،زیرا فرایند چسباندن شیشه مالتی تاچ بر روی LCD یک فرایند تخصصی است که با دستگاه مخصوصی صورت می گیرد و به صورت دستی قابل انجام نیست. روند چسباندن تاچ بر روی LCD ، فرایند Optical Lamination نام دارد که با مقدار بسیار کمی چسب که به طور یکنواخت پخش شد ،ه, تاچ را بر روی LCD می چسبانند. البته باید اشاره کرد که این کار می بایست توسط ربات و در محیطی بدون گرد و خاک صورت گیرد و در حال حاضر در برخی کشور ها از جمله ایران مراکز غیر رسمی که اقدام به تعمیر آی پد می کنند و آن را گارانتی هم می کنند این کار را به طور دستی و در محیطی عادی و قطعا پر از ذرات معلق انجام می دهند!

پس با این اوصاف خیالتان راحت باشد که آی پد قابل تعمیر نیست و اگر فروشگاهی گارانتی تعویض آن را ارائه داد , آن را قبول کنید و در غیر این صورت مطمئن باشید که آن گارانتی تعمیری که ارائه می دهند بی ارزش بوده و معمولا هم گران قیمت هستند که در واقع اتلاف پول است.

خلاصه مقاله
نام مقاله
تبلت آی پد تعمیر نمی شود!
توضیحات
درخصوص بازارتعمیرات تبلت آی پد باید ذکر شود که این تبلت ها بهنوعی حتی از سوی خود اپل هم تعمیر پذیر نیستند.پس می توان گارانتی آی پد را بی فایده دانست.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده