جستجوی عکس در گوگل به شکلی دیگر

0
171
جستجوی عکس در گوگل

در رابطه با مفهوم جستجوی عکس در گوگل ، باید گفت که منظور ارائه ی روش جدیدی در جستجوی تصاویر توسط گوگل نیست. بلکه جستجو به وسیله ی تصویر است. در توضیح بیشتر و روشن تر باید بیان شود که، فرضا اگر تصویری دارید و نمی دانید که متعلق به چه مکانی است، یا فرضا لوگویی را مشاهده می کنید و نمی دانید که به کجا و به کدام برند تعلق دارد، در قالب این امکان جدید، که کمی پیشتر از قابلیت جستجوی صوتی ارائه شد ، کافی است فقط عکس ها یا همان تصاویر مورد نظر را به گوگل آپلود کرده و بقیه را به موتور جستجو واگذار کنید. پس از آپلود عکس، گوگل هر اطلاعاتی را که بتواند از تصویر استخراج کند، در اختیار شما می گذارد.

البته ذکر این نکته هم لازم است که گوگل اولین سرویسی نیست که امکان جستجو با تصاویر را در اختیار کاربران می گذارد. پیش از این هم سایت TinEye این کار را انجام می داد. اما این دو با هم یک تفاوت اصلی دارند. گوگل درباره تصویر گرفته شده، هر اطلاعاتی را که بتواند به شما می دهد و TinEye فقط نسخه های متفاوتی از همان تصویر را به شما بر می گرداند. با این حساب حدس می زنیم که احتمالا به امتحان این قابلیت مشتاق شده اید. اگر چنین است فقط کافی است به آدرس images.google.com ( جستجوی عکس در گوگل ) بروید. در آن جا، می توانید یک تصویر را به طور مستقیم به درون کادر جستجو درگ کنید، یا روی آیکون دوربین کلیک کرده و آدرس URL عکس را وارد نمایید. یا به جای درگ کردن، عکس را به صورت دستی به کادر جستجوی عکس آپلود کنید.

جستجوی عکس در گوگل

البته جای تاکید دارد که این جستجوی عکس در گوگل ، بر خلاف قابلیت جستجوی صوتی ، بنا به اعلام گوگل ، به تدریج برای همه ی مرورگر ها آزاد می شود. پس این امکان وجود دارد که شما آیکون دوربین مربوط به این قابلیت را در مرورگر خود مشاهده کنید. پس نتیجه می گیریم که قابلیت جستجوی عکس در گوگل ، در همه ی مرورگر ها کار می کند؛ ضمن اینکه قابلیت درگ کردن عکس، فقط در فایرفاکس و کروم وجود خواهد داشت.

جستجوی عکس در گوگل

خلاصه مقاله
نام مقاله
جستجو بر طبق عکس , نه جستجوی عکس
توضیحات
از سری قابلیتهای گوگل که بر روی اکثر مرورگرها قابل اجراست می توان به جستجوی عکس در گوگل اشاره کرد که اطلاعات خوبی را راجع به عکس مورد نظرمان به ما می دهد.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده