مقایسه فرش ماشینی و دستبافت

0
141
مقایسه فرش ماشینی و دستبافت

امروزه با رواج پیدا کردن استفاده از فرش های ماشینی در دنیا به خصوص در ایران و قیمت مناسب آن نسبت به فرش دستبافت اکثریت مردم به سمت خرید فرش ماشینی گرایش پیدا می کنند و یا شاید بعضی از مردم به دلیل تنوع طرح و رنگ جنس فرش های ماشینی بر سر دوراهی خرید فرش ماشینی یا فرش دست بافت بمانند و به درستی نتوانند تصمیم بگیرند. برای همین مقایسه فرش ماشینی و دستبافت می تواند دیدی بازتر به شما در جهت انتخابی هوشمندانه تر بدهد.

خرید فرش ماشینی یا دست بافتاگر خوب دقت کنید همه ی به قول خودمانی قدیمی ها یعنی همان پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های ما در منازلشان از فرش های مرغوب دست بافت استفاده می کنند زیرا آن ها ارزش این فرش را بسیار بیشتر از فرش های نو پای ماشینی می دانند .

امروز برای این که شما خواننده ی عزیز بر سر دوراهی خرید فرش ماشینی و یا دست بافت نمانید و در هنگام رفتن به بازار و خرید درست ترین تصمیم ممکن را بگیرید ، نکاتی از این دو فرش را برای شما بیان می کنیم .

خوب است بدانید که فرش های دست بافت با گذر زمان و پا خوردن رنگ و درخشش خاصی پیدا می کند و و از دور و نزدیک نمای زیبای آن به چشم می آید ولی فرش های ماشینی از نزدیک نما و زیبایی خاصی ندارند و فقط از دور زیبا به نظر می رسند و به خرید فرش ماشینی بعد از مدتی متوجه می شوید که رنگ آن به مرور زمان کم می شود. ماندگاری زیبایی فرش دستبافت یکی از عواملی که فرش دستبافت را در مقایسه فرش ماشینی و دستبافت ، دارای ارزش خرید به مراتب بیشتری مینماید

نکته دیگری که لازم است بدانید فرش های ماشینی به دلیل الیاف خاصی که درونشان به کار رفته است در زمستان سرد و در تابستان گرم می باشد اما فرش های بافته شده با دست به دلیل الیاف طبیعی (پشم و …) که در آن ها به کار رفته در تابستان خنک و در زمستان بسیار گرم می باشد .

در کل در مقایسه فرش ماشینی و دستبافت ، درخواهیم یافت که فرش دستبافت از ارزش خرید بسیار بیشتری برخوردار است اما در صورتی که شما قصد دارید با هزینه کمتری اقدام به خرید نمایید فرش ماشینی مناسب شما است.

خلاصه مقاله
نام مقاله
خرید فرش ماشینی یا دست بافت
توضیحات
امروزه بسیاری از ما در ایران با وجود داشتن گنجینه ای مثل فرش های دست بافت ایرانی به دلایل مختلف جذب خرید فرش ماشینی می شویم اما شاید این کار درستی نباشد
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده