دو روش پاک سازی کامل هارد دیسک

0
77
پاک سازی کامل هارد دیسک

جهت پاک سازی کامل هارد دیسک روش های گوناگونی ارائه شده است. در این مقاله به دو روش سخت افزاری این امر پرداخته شده است.

1 – روش سخت افزاری

اگر بخواهید به طور کامل و صد در صدی هارد را پاک سازی کرده که دیگر به هیچ وجه امکان باز یابی وجود نداشته باشد. پیشنهادی که می توان کرد استفاده از دستگاه پاک کننده ی هارد است که البته باید توجه داشت که هزینه ی تهیه ی این دستگاه بسیار بالا می باشد. ولی برای کسی که زیاد این کار را می کند یا بسته به ضرورت امر می تواند تهیه ی این دستگاه کار مناسبی باشد.

دستگاه پاک کننده ی هارد

برای پاک سازی کامل هارد دیسک دستگاه هایی نظیر Startech Drive Eraser و WiebeTech Drive Eraser Ultra می توانند گزینه های بسیار مناسبی باشند که کار با آن ها نیز به سادگی انجام می شود. به این صورت که فقط کافی است هارد جدا شده را در قسمت مشخص شده قرار دهید و دکمه شروع پاک سازی دستگاه را بفشارید و ادامه امر را به هارد پاک کن بسپارید.

نکته ی خیلی جالب در خصوص این دستگاه ها رسیدی است که پایان عمل پاک سازی تحویل شما می دهند. که در هنگام فروش می توانید مالک جدید را در خصوص پاک سازی ایمن هارد دیسک خود قانع کنید.

2 – شکستن و استفاده از چکش

در حالی که بخواهید کامپیوتر قدیمی و از کار افتاده ی خود را کلا اسقات کنید و دور بیاندازید بهترین کار برای از بین بردن اطلاعات به طور کامل از روی هارد دیسک پاک کردن صورت مسئله و انهدام خود هارد دیسک است. برای این کار به یک چکش و یک پایه که هار را روی آن قرار دهید و تعدادی میخ بزرگ نیاز دارید.

پاک سازی کامل هارد دیسک

می توانید به طور عادی هارد را منهدم کنید. اما خوب روشی اصولی نیز برای این کار پیشنهاد شده است. توجه شود که در طول انجام این امور از نکات ایمنی تبعیت کامل را داشته باشید و حتما از عینک ایمنی استفاده کنید.

حتما بخوانید : پاک سازی هارد دیسک با DBAN 

اصول این کار به این صورت است که هار را در جایی فیکس کنید و میخ اول را در محل مشخص شده با رنگ آبی بکوبید. این کار علاوه بر تخریب پلاتر های درایو هارد، هدهای خواندن و نوشتن را نیز کاملا از کار می اندازد.

در ادامه می توانید دو عدد میخ دیگر در محل مشخص شده با رنگ زرد بکوبید تا پلاتر های درونی هارد به طور کامل نابود شود و کلا هر گونه راه دسترسی به هارد بسته شود.

خلاصه مقاله
نام مقاله
دو روش پاک سازی کامل هارد دیسک
توضیحات
در خصوص پاک سازی و یا فرمت هارد باید توجه داشت که اطلاعات به طور کامل پاک نمی شوند. با روش هایی که بیان می شود پاک سازی کامل هارد دیسک صورت می گیرد.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده