بازار فرش اصفهان و بافت قدیمی آن

0
759
بازار فرش اصفهان

اصفهان یکی از قطب های اصلی قالی بافی و فرش بافی در ایران است که بازار فرش اصفهان تقریبا شهرت جهانی دارد و اکثرا برای پیدا کردن قالی های مرغوب اصفهانی به این بازار بسیار زیبا و سنتی مراجعه می کنند .

اطلاعات اولیه بازار

بازار فرش اصفهان یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین محله ها و بازار ها در استان اصفهان می باشد که در کنار مسجد معروف اصفهان یعنی مسجد سرخی واقع شده است و کماکان بافت قدیمی خودش را حفظ کرده و به دست تغییرات مدرن سپرده نشده است در چنین بازاری زندگی جریان دارد و با نگاه کردن به هر نقطه از آن می توان باز هم فرش هایی با طرح های خاص و ناب پیدا کرد و اگر شما به دنبال فرش های با کیفیت و زیبای دست بافت می گردید سری به این بازار زیبا بزنید .

قالی در بازار فرش اصفهان

بخش فروشگاه فرش اصفهان

بازار فرش اصفهان دارای فروشگاه هایی می باشد که انواع طرح های سنتی و مدرن نیز در آن یافت می شود و این مرکز تقریبا می توان گفت که فرش تمام اصفهان را تامین می کند و تمام اصفهانی ها برای خرید فرش های دست بافت و حتی ماشینی برای منازل خود به بازار فرش اصفهان مراجعه می کنند .

معماری بازار فرش اصفهان

معماری بازار فرش اصفهان به گونه ای است که همگان را مجذوب خود می کند جالب است بدانید که مصالح به کار رفته در این بازار مصالح بومی اصفهان و آجر می باشد .

طاق های زیبای این بازار به گونه ای است که بین دو طاق مقداری فضا باز است تا نور خورشید رد و بدل شود و نکته ی بسیار جالب تر اینکه مغازه های این بازار مانند قدیم با سطح راسته اصلی تفاوت دارد و هنوز درب های کرکره ای دارد وقتی شما به داخل این بازار قدم می گذارید هر لحظه تصور می کنید که در زمان قدیم دارید سیر می کنید .

اگر شما با خواندن این مطلب مشتاق به بازدید و خرید از بازار فرش اصفهان شده اید درنگ نکنید و هر چه سریع تر سری به این بازار زیبا بزنید .

آدرس بازار فرش اصفهان : خیابان چهار باغ پائین ، جنب بازارچه نو

خلاصه مقاله
نام مقاله
قالی در بازار فرش اصفهان
توضیحات
بازار فرش اصفهان یکی از معتبر ترین بازار های خرید و فروش قالی های مرغوب می باشد که همگان برای خرید فرش های ناب به بازار فرش اصفهان مراجعه می کنند .
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده