باتری لپ تاپ و اهمیت آن در دنیای امروز

0
82
باتری لپ تاپ

یکی از مهمترین بخش های اساسی لپ تاپ ، باتری آن می باشد که مرکز ذخیره انرژی همان باتری لپ تاپ است که تفاوت اصلی لپ تاپ با سیستم خانگی دقیقا در همین باتری می باشد .

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و تقریبا کامپیوتری شدن تمام کارها دیگر سیستم خانگی کار برد چندانی ندارد زیرا اکثرا نیاز به کامپیوتر همراه و بدون نیاز به کابل برق و پریز برق که در هر جایی به سیستم دسترسی داشته باشند  دارند مانند لپ تاپ ها که استفاده از آن ها تقریبا همگانی شده و در سراسر دنیا رواج دارد .

اما باید بدانیم که چه باتری ای برای سیستم ما مناسب می باشد اگر از باتری های نامرغوب استفاده کنید امکان دارد که حتی به کل دستگاه آسیب برساند .

باتری لپ تاپقبل از خرید باتری لپ تاپ به دقت مطالعه و تحقیق کنید و از فروش گاه های معتبر باتری را خریداری کنید تا هم عمر باتری و هم عمر لپ تاپ شما افزایش یابد .

امروزه بهترین باتری لپ تاپ باتری هایی هستند که از جنس ، لیتیوم پلیمیری، نیکل کادمیوم و … می باشند که اکثرا در بازار فروش لوازم جانبی وجود دارد .

همه ی ما هر وقت جایی بحث از باتری لپ تاپ می شود اولین گزینه ای که می شنویم تعداد سلول های لپ تاپ است که طریقه ی قرار گیری سلول ها در باتری تاثیر بسیار زیادی در تنظیم ولتاژ و آمپر باتری  در دستگاه شما می باشد .

خوب است بدانید که هر چه تعداد سلول های موجود در باتری لپ تاپ بیشتر باشد ، میزان ولتاژ باتری نیز بیشتر می شود.

توجه داشته باشید که امکان دار  یک مدل باتری از یک لپ تاپ با سایر مدل های همان برند هم همخوانی داشته باشد اما میزان ولتاژ آن ها متفاوت باشد پس در هنگام خرید باتری برای لپ تاپ بسیار دقت کنید و هوشیارانه عمل نمایید .

خلاصه مقاله
نام مقاله
ویژگی های باتری لپ تاپ مناسب
توضیحات
در دنیای امروز استفاده از لوازم الکترونیکی باتری ای و بدون نیاز به برق بسیار رواج پیدا کرده است مانند لپ تاپ که بخش اصی و حیاتی تشکیل دهنده آن باتری لپ تاپ است .
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده