مزیت های هارد اکسترنال چیست؟

0
72
مزیت های هارد اکسترنال

در این مقاله می خواهیم مزیت های هارد اکسترنال نسبت به دیگر تجهیزات ذخیره سازی را بر میشماریم.

همانطور که می دانید، این دستگاه، یک وسیله ذخیره سازی قابل حمل محسوب می شود که برای نگهداری داده ها مورد استفاده قرار می گیرد و امکان جابجایی این هارد ها از مهم ترین مزیت های هارد اکسترنال به شمار می رود. در حقیقت اگر بخواهیم مختصر و مفید به سایر مزیت های هارد اکسترنال اشاره کنیم، می توانیم به موارد زیر بسنده کنیم:

  • به راحتی نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند؛ یعنی از امکان Plug Play بهره می برند و بر خلاف هارد های اینترنال، نیازی به استفاده از کابل های SATA یا IDE جهت انجام عملیات تبادل داده و یا برای اتصال مستقیم به کامپیوتر ندارند.
  • هم چنین بهترین روش برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان، استفاده از هارد های اکسترنال می باشد، زیرا استفاده از CD یا DVD بسیار زمان بر بوده و احتمال خرابی و صدمه دیدن آن ها در دراز مدت بسیار بیشتر از نگهداری اطلاعات بر روی هارد های اکسترنال می باشد.
  • در عین حال می توانید فایل هایی را که از اینترنت می گیرید، مستقیم بر روی هارد اکسترنال خود ذخیره کنید تا سیستم عامل و هارد اصلی سیستم شما از حملات احتمالی ویروس ها و خطرات ناشی از آن ها در امان باشد.
  • با استفاده از هارد اکسترنال مخصوص شبکه ، به جای NAS، DAS، و موارد مشابه، می توان در شبکه های کامپیوتری فضای بزرگی را به سادگی میان تمام کاربران آن شبکه به اشتراک گذاشت که البته هزینه ی نصب و راه اندازی هارد های اکسترنال مخصوص شبکه و این قبیل کار ها نیز بسیار پایین تر و به صرفه تر از نصب سیستم های NAS، DAS و رسانه های ذخیره سازی مشابه و رایج در شبکه های کامپیوتری است. که در راه اندازی های مربوط به شبکه بسیار مورد استقبال تر قرار گرفته است.
خلاصه مقاله
نام مقاله
مزیت های هارد اکسترنال چیست؟
توضیحات
هارد اکسترنال یکی از پر کاربرد ترین لوازم جانبی در زمینه ی تجهیزات ذخیره سازی است که روز به روز هم بر کاربرد های آن در زمینه های دیگر هم اضافه می شود.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده