بازار گل و گیاه امام رضا (ع)

0
8121
بازار گل و گیاه امام رضا

بازار گل و گیاه امام رضا با قرارگیری در جاده ی خاوران بعد از شهرک مشیریه به نام بازار بزرگ گل و گیاه خاوران نیز مشهور است. بازار گل و گیاه امام رضا بزرگترین و معروفترین بازار گل تهران به شمار می آید ، به نحوی که تمام گل فروش های بزرگ و تمام کسانی که خواهان تهیه ی گل به صورت عمده هستند از این بازار کالاها ی خود را تامین می کنند. البته شاید اسم این بازار به گوش شما نخورده باشد و این تنها به این علت است که این بازار بیشتر تمرکز فروشش به صورت عمده و بر روی بازار های دیگر است چرا که به ندرت در بازار گل امام رضا مشاهده می شود که گل ها و گیاهان و درختچه ها و نهال ها به صورت جزئی فروخته شود.

مثل تمام بازار های گل این بازار نیز در صبح بسیار زود کار خود را آغاز کرده و تقریبا از ساعت سه و نیم الی چهار نیمی از مغازه ها و غرفه ها شروع به چیدن مغازه هاشان و گل ها می کنند و آماده ی فروش می شوند. اما تفاوت بزرگی که این بازار با دیگر بازار های گل این است که تقریبا تا ساعت 11 کار به اتمام می رسد و بازار بسته خواهد شد و این تنها به این خاطر است که اکثر گل های خوب و مرغوب در همان ساعت های اولیه بازار به فروش می رسد و دیگر عملا تا نزدیکای ظهر گلی برای فروش باقی نمی ماند.

در این بازار که متشکل از دو خیابان و پنج کوچه و چند پارکینگ مخصوص کارکنان می باشد علاوه بر گل و گیاه ، خاک ، بذر ، درخت ، کود ، درختچه ، انواع لوازم باغبانی و گلدان و بسیاری از لوازم تزئینی مرتبط نیز به فروش می رسد.

این بازار در اکثر اوقات سال دارای مشتری می باشد اما در ایام نزدیک مناسبت ها و همچنین ایام پیش از سال نو و عید به اصطلاح جایی برای سوزن انداختن نیست.

خلاصه مقاله
نام مقاله
بازار گل و گیاه امام رضا (ع)
توضیحات
بازار گل و گیاه امام رضا واقع در جاده ی خاوران بزرگترین و معروف ترین بازار گل و گیاه تهران عرضه کننده ی تمام اقلام مربوط به گل و گیاه و غیره.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده