تمیز کردن پارکت لمینت چگونه انجام می گیرد؟

0
253
تمیز کردن پارکت لمینت

ه طور کلی بعد از خرید پارکت مناسب ، مهم ترین نکته در شستشو و تمیز کردن پارکت لمینت این است که باید حتما توجه داشت که آب دشمن اصلی این پارکت ها می باشد. چرا که همانند پارکت های چوبی ، این پارکت ها نیز به نوعی از چوب طبیعی درختان به دست می آید که استفاده ی زیاد از حد آب سبب باد کردن و تورم پارکت می گردد.

پس با این اوصاف اگر زمانی فروشنده به شما این اطمینان را بدهد که کفپوشی که دارید از آن ها تهیه می کنید ، کاملا ضد آب است صد در صد دروغ گفته است. یا دروغ گفته است ، یا جنسی که می خواهد به شما بفروشد لمینت پارکت نیست چرا که بسیاری از کفپوش ها هستند که از چوب تهیه نمی شوند و به تبع شستشوی آن ها به آن صورت نیازمند دقت نمی باشد. اما لمینت پارکت ها از HDF به علاوه ی روکش تهیه شده است که این روکش ضد آب است اما بن پارکت یا همان اچ دی اف و کلیک پارکت ازچوب است و ضد آب نیست و هنگام شستشو باید نهایت توجه را داشته باشیم که آب از راه کلیک به پایین و زیر روکش ضد آب نفوذ نکند.

جهت تمیز کردن پارکت لمینت ابتدا ذرات درشت را از میان بر می داریم و سپس روی سطح آن را به طور کامل غبار زدایی می کنیم. این کار توسط جارو برقی صورت می گیرد. پس از اتمام این مرحله با استفاده از دستمال حوله ای مرطوب و البته بدون استفاده از مواد شوینده به صورت مستقیم در یک سو می کشیم تا لک نشود و کثیفی ها از بین برود چرا که با استفاده از مواد شوینده با ایجاد لکه و موارد دیگر سبب صدمه زدن به لمینت پارکت می شویم. معمولا این روش را به صورت روزمره در جهت تمیز کردن پارکت لمینت به کار می برند.

برای تمیز کردن پارکت لمینت ها از چه نوع مواد شوینده ای استفاده کنیم؟

گاهی به سبب ریختن ماده ای ماندن آن بر روی پارکت ، یا به علت تمیز نکردن روزمره ی آن ها و خلاصه به هر دلیل دیگری ممکن است و قطعا این طور است که لمینت پارکت ها جلا و براقیت خود را به مرور زمان از دست می دهند. حال دیگر شستشو به روش قبل کار ساز نیست. چه باید کرد؟تمیز کردن پارکت لمینت

در این موارد باید از مواد شوینده استفاده کرد ، منظور از این مواد شوینده پاک کننده های سطح چوبی و چند منظوره می باشد. که آن ها را روی سطح اسپری کرده و با دستمال نرم یا حوله ی تمیز آن را پاک می نماییم.

توجه داشته باشد که در هر دو روش ، پس از اتمام عملیات تمیزکاری ، کفپوش را فورا خشک کنید و نگذارید مدت زیادی در حالت تر باقی بماند.

خلاصه مقاله
نام مقاله
تمیز کردن پارکت لمینت چگونه انجام می گیرد؟
توضیحات
نگهداری و تمیز کردن پارکت لمینت نیازمند دانشی فردی و رعایت یک سری نکات ساده ای است که در این مقاله آن ها را بیان می کنیم.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده