۱۰ نکته طراحی اتاق پذیرایی

0
168
طراحی اتاق پذیرایی

با استفاد از این ایده های طراحی اتاق پذیرایی ، اتاق پذیرایی خود را به مکانی راحت و جذاب برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه تبدیل کنید .

1 ) تنظیم خلق و خو با رنگ

طراحی اتاق پذیرایی

رنگی برای اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید که مهمانان شما تحت تاثیرقرار دهد . رنگ ها بسته به اینکه چه مقدار شدید هستند و یا گرم و سرد هستند می توانند هم به فضا انرژی دهند و هم آن را آرام کنند .

طرح آبی و سفید آرام این اتاق نشیمن بزرگ برای مهمانی های ظریف ، حس ارامش را ایجاد می کند . فرش روشن مایل به زرد ، فضا را گرم می کند و تن سرد را در تعادل نگه می دارد .

2 ) محل تلاقی دیوار و سقف

طراحی اتاق پذیرایی

به طور سنتی ، دیوارهای اتاق پذیرایی پیچیده تر و رسمی تر از اتاق های دیگر هستند ، زیرا این اتاق یک فضای عمومی است . برای تبدیل کردن آن به یک مکان خوش آمدگویی که بیان گر شخصیت شماست ، از پوشش دیواری استفاده کنید که نشانگر سبک شماست .

دیوارها در این طراحی اتاق پذیرایی با یک کاغذ دیواری شیک پوشیده شده اند ، که اثر گرما و بافت را به ارمغان می آورد و یک نگاه آنتیک به دیوار بخشیده است .

3 ) اضافه کردن شخصیت با کارهای اصلاح معماری

طراحی اتاق پذیرایی

کارهای اصلاحی در خدمت اهداف عملی ، پوشش درزهایی که در کف و محل تلاقی دیوار و سقف ، است . اما این عنصر در خدمت زیبایی نیز هست . سبک کارهای اصلاحی کمک می کند که خانه شما یک نگاه متمایز داشته باشد ، حال چه کلاسیک ، معاصر ، جهان قدیم و یا منطقه ای .

طراحی طاقچه بالای درب و پنجره ها و طراحی تیر های چوبی ، ترکیب زیبایی برای این اتاق سفید است .

4 ) انتخاب شیک ، کف سازی راحت

طراحی اتاق پذیرایی

در همراهی با عملکرد طراحی اتاق پذیرایی به عنوان یک فضای عمومی ، پوشش کفی را انتخاب کنید که هم راحتی را در زیر پای شما فراهم کند و هم طراحی شما را به بهترین شکل بیان کند . این فرش دیوار به دیوار پرجنب و جوش زمینه را برای ترکیب طرح های گل دار و راه راه فراهم می کند .

اگر شما به دنبال طراح های کمتر جسورانه هستید ، کفپوش جامد خنثی ای را انتخاب کنید که توجهات را به سمت مبلمان و هنر معطوف کند . کفپوش چوب جنگلی با فرش منطقه ای ، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای طراحی اتاق پذیرایی است . همینطور می توانید از کفپوش های سنگی و کفپوش های کاشی و فرش های سرتاسری نیز استفاده کنید .

5 ) ایجاد یک نقطه ی کانونی

طراحی اتاق پذیرایی

یک نقطه کانونی متصل شده ، به طراحی اتاق پذیرایی شما کمک می کند . شومینه یک مرکز کانونی طبیعی است ، نماد اجاق و خانه ، امادر اغلب فضاهای زندگی ، تلویزیون مرکز واقعی توجه است . برای نگه داشتن آن ها در رقابت ، آن ها با هم جفت کنید . یکنمای بسیار زیبا و یک قطعه هنری زیبا می تواند به عنوان نقطه کانونی اتاق خدمت کند .

در اینجه شومینه یک نقطه مرکزی در این اتاق پذیرایی است که ویژگی های آن سادگی و شیک بودن است .

6 ) ترتیب مبلمان برای مکالمه

طراحی اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی مکانی برای جمع شدن است ، بنابراین از آرایش مبلمان برای ترویج گفتگو و تعادل استفاده کنید . محل استقرار قطعات را دور از دیوار نگه دارید و مبلمان را رو به چهره ی هم قرار دهید .

اگرشما یک اتاق پذیرایی بزرگ دارید ، برای صمیمیت و راحتی بیشتر آن را به دو قسمت تقسیم کنید . صندلی و ottoman ها می توانند یک شکل دایره ای صمیمی ایجاد کنند .

7 ) نورپردازی برای دعوت

طراحی اتاق پذیرایی

نورپردازی در طراحی اتاق پذیرایی باید باعث ایجاد فضایی آرام و خلق و خویی راحت شود . هدف لایه های نور و موقعیت منابع نوری باید به گونه ای باشد که تقریبا یک شکل مثلث را برای اطمینان از توزیع خوب نور ایجاد کنند .

لامپ های رو میزی که در نور را به سمت پایین متمرکز می کنند ، افراد را به نشستن و استراحت تشویق می کنند . روشن کردن صندلی به جای دیوار ، پیام نشستن را ارسال می کنند .

8 ) پوشاندن یا نپوشاندن پنجره ها

طراحی اتاق پذیرایی

اگرچه پوشش سنگین پنجره ها چیزی مربوط به گذشته است ، اما اگر شما تمایل داشته باشید ، اتاق پذیرایی جایی پیچیده و لوکس است . این ترکیب از سایه های آرام و پرده ی از سقف تا کف ، یک زیبا اما دست کم گرفته شده است .

ظرافت از استفاده سخاوت مندانه در تزئینات پرده می آید . این طرح ظزیف نیست ، اما این ضخامت با لوکس بودن ارتباط دارد . پرده ی جلوگیری کننده از ورود نور ، سایه و حریم خصوصی را در مواقع لزوم به ارمغان می آورد .

9 ) طراحی یک مرکز رسانه

طراحی اتاق پذیرایی

اگر اتاق پذیرایی شما ، اتاق نشیمن شما نیز هست ، تماشای تلویزیون ممکن است استفاده اصلی از اتاق باشد . مهم نیست که شما جدید ترین مدل را دارید یا قدیمی ترین را ، این ترکیب یکی از ویژگی های اتاق پذیرایی است اما مهم ترین نیست .

در این اتاق پذیرایی ، یک قفسه ساخته شده یک جای مناسب برای قرار دادن تلویزیون است .

10 ) مجموعه ها و لوازم هنری

طراحی اتاق پذیرایی

زمانی دیوارها در طراحی اتاق پذیرایی شما زنده هستند که شما از آن ها برای نمایش لوازم هنری یا مجموعه هایی که دوست دارید ، استفاده کنید . آیتم های گروهی و آویزان کردن آن ها به اندازه کافی در پایین ، باعث تاثیر در مبلمان و معماری می شود . قرار دادن عکس ها در ارتفاع بیش از حد بالا ، اشتباه رایج در آویزان کردن عکس هاست .

این گروه چهارتایی از تصاویر که به اندازه کافی در پایین قرار گرفته اند ارتباط دیداری مناسبی با مبلمان دارند ، و این تصویر آویزان شده در دیوار مجاور ، در سطح چشم قرار گرفته است و مربوط به لامپ قرار گرفته در گوشه است .

خلاصه مقاله
نام مقاله
10 نکته طراحی اتاق پذیرایی
توضیحات
شما می توانید با استفاده از این 10 نکته پیرامون طراحی اتاق پذیرایی ، فضایی صمیمی و دوستانه برای پذیرایی از خانواده و دوستان خود پدید آورید .
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده