نکاتی پیرامون تناسب در فضا خانه

0
205
تناسب در فضا

قبل از پرداختن به میزهای کناری ، صندلی هایی برای مناسبت خاص ، قفسه های نگهداری ، میزها ، کابینت ها ، پیانو و مانند آن باید نقشه تناسب در فضا آن ها را بررسی کرد .

  • اگر اتاق شامل اجزا بلندی مثل دیوار ها ، گنجه های همراه با تصاویر بزرگ ، آینه های قدی ، گلدان های بزرگ و صندلی ها و کاناپه های همراه با تکیه گاه های بلند باشد اتاق ظاهری به شدت رسمی و ناراحت پیدا می کند .
  • اگر اتاق به کلی دربردارنده قطعات کوتاه مثل صندلی هایی با تکیه گاه های کوتاه ، قفسه های کوتاه ، گلدان های کوچک ، آینه های افقی کوتاه و نقاشی های با ارتفاع پایین بر روی دیوار باشد ، این اتاق نیز اتاقی ناقص و ناخوشایند خواهد شد .
  • اگر بیشتر وسایل اتاق ، اجسامی سنگین و سخت مانند پیانو و گنجه های روکش شده است ، اتاق کسالت آور و کاملا خشک و بی روح ، به نظر خواهد رسید .
  • اگر همه مبلمان در یک اتاق از انواع بسیار سبک به کار روند ، مثلا صندلی ها و کاناپه های حصیری و یا مبل دو نفر و etagere ( نوعی مبلمان همراه با رف های باز ) . چنین اتاقی به شکل نگران کننده ای خالی به چشم می آید .

معیار خوبی برای تشخیص یک اتاق متعادل وجود دارد . ( این به معنی به کاربردن خط های عمودی و خط های افقی به صورت مساوی و یا استفاده برابر از وسایل سبک و سنگین نیست ) . به طورکلی ، بیشتر اتاق ها با تعداد کمی وسایل کوتاه که با وسایل بلندتر با ارتفاع مختلف ، همراه شده اند ، مطلوب به نظر می رسند . که با این وسایل می توانند از یک مبل راحتی یا کاناپه تا صندلی های با روکش فلزی تنوع داشته باشند . پس از آن می توان به میزهای کناری و آینه بالای میز کناری و لامپ و بالاخره گنجینه های طویل ، کتابخانه و یا نقاشی و آینه بالای میز کناری ، شومینه و گلدان های بزرگ اشاره کرد .

همچنین کاناپه و مبل های راحتی که سخت هستند ، باید با گشادگی صندلی هایی برای مناسب های خاص ، سبکی یک میز شیشه ای و بلندی و حجم زیاد کمدهای بزرگ متناسب شوند . قفسه لباس یا دراور می تواند با گلدان های بلند ولی سبک، با گیاهان برگ دار و یا حتی درختچه های ساختمانی هماهنگ شوند ، تابلوهای رنگارنگ می توانند با خصوصیات انعکاسی آینه ها ترکیب متناسبی ایجاد کنند . اگر شما ابتدا با وسایل بزرگ تر و مطمئن تر شروع کرده و بعد با دقت آن ها را با شاخص های دائمی از قبیل درها ، شومینه ، پنجره ، کتابخانه و یا قاب های چوبی متناسب کنید طراحی اتاق بسیار آسانتر می شود . هنگامی که همه ی این موارد تناسب در فضا را به خاطر سپردید ، آنگاه می توانید در مورد چیدمان وسایل کوچک تر تصمیم بگیرید .

تناسب در فضا

به خاطر داشته باشید که عناصر و وسایل دیگری که شما برای اتاق طراحی کرده اید همانند تزئین کف ، دیوار و پنجره ها در تناسب کلی کاملا موثر هستند . تزئین استادانه و حرفه ای پنجره ، بسیار بیش از تزئین تصادفی آن ، باعث تناسب در فضا و زیبایی اتاق می شود .

یک فرش ماشینی منقوش ، یا یک قالیچه ی شرقی ، از نظر جلوه ی هنری و زیبا شناسانه بسیار بیش از کفپوش چوبی ساده یا کف کاشی کاری شده ، که با فرش های ساده دارای اشکال هندسی و حاشیه کاری پوشیده شده اند به اتاق کمک می کنند . دیوارهای با رنگ تیره ، نسبت به دیوارهایی با رنگ روشن سنگین تر به نظر می رسند . همه این نکات تناسب در فضا باید هنگام چیدن وسایل لحاظ شود و باید به این نکته پرداخت که این وسایل همگی ، چگونه کاملا با دکوراسیون اتاق تناسب برقرار می کنند .

خلاصه مقاله
نام مقاله
نکاتی پیرامون تناسب در فضا خانه
توضیحات
شما می توانید با استفاده از این نکات تناسب در فضا ، در هنگام چیدن وسایل اتاق استفاده کرده و در دکوراسیون اتاق خود تناسب را برقرار نمایید .
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده