پنج قدم برای یک اتاق ناهارخوری پرعمق

0
68
اتاق ناهارخوری پرعمق

یکی از مهم‌ ترین مسائل در مورد طراحی خوب یک اتاق ناهارخوری پرعمق ، ایجاد حال و هوای درست در آن است. از استفاده از رنگ‌های تیره در اتاق ناهارخوری خود نترسید. زیرا رنگ‌های فاخر به اتاق ناهارخوری شما صمیمت و روح می‌بخشند. هم‌چنین می‌ توانید سرویس‌ ناهارخوری خود را از چوب‌ های تیره و روکش‌ های آن را هم از پارچه‌ هایی با رنگ تیره ، مانند بنفش و ابریشمی انتخاب کنید تا به اتاق ناهارخوری احساس وافری ببخشد.

اگر اتاق ناهارخوری شما بزرگ است، استفاده از یک فرش زیر می ناهارخوری و صندلی‌ ها می‌تواند باعث به چشم آمدن سرویس ناهارخوریتان شود. هم‌ چنین آویزان کردن یک چراغ آویز درست بالای میز ناهارخوری باعث می‌ شود تا نقطه‌ی ثقل اتاق درست میز ناهارخوری‌ تان باشد. با این حال مراقب باشید که ارتفاع چراغ به نحوی نباشد که جلوی دید مهمان‌ها را بگیرد و یا درخشش آن برای چشم آزار دهنده باشد.

اگر به قدر کافی بودجه در اختیار داشتید می‌ توانید از یک کلید دیمر نیز برای کم و زیاد کردن نور در مواقع لازم جهت تغییر حال و هوای اتاق استفاده کنید. برای روح‌ بخشیدن بیشتر به این اتاق می‌ توانید از کاغذ دیواری‌ ها و پارچه‌ هایی با طرح‌ های مسحور کننده‌ استفاده کنید. هنرهای مد روز دکوراسیون و نقاشی‌ های سبک باروک برای این منظور مناسب‌ ترند. هم‌چنین از انواع لوازم فلزی مانند شمعدان، آیینه، قاب عکس و چراغ‌ های رو میزی برای لوکس کردن اتاق ناهارخوری پرعمق خود استفاده کنید.

گفتنی‌ است که ؛ استفاده از یک رنگ روشن مانند رنگ‌های طیف صورتی می‌ تواند به این اتاق‌ ناهارخوری تیره‌ ی مسحور کننده، روح دراماتیکی بدمد. از استفاده از رنگ مشکی خجالت نکشید . بر خلاف نظر شما از افسردگی و غم موجود در این رنگ ، مشکی می‌ تواند به شدت به اتاق عمق دهد. آیا می‌ خواهید شکل اتاق را عوض کنید؟ در پنج قدم ساده می‌ توانید این کار را بکنید.

به دیوارها یک رنگ با احساس بدهید

اتاق ناهارخوری پرعمق

رنگ‌ های عمیق و با احساس باعث ایجاد صمیمیت در فضا می‌ شوند. پس هر چهار دیوار را با کاغذ دیواری‌ های زغال‌ سنگی طرح‌ دار بپوشانید یا اگر نمی‌ خواهید ، می‌ توانید این‌ کار را فقط با یک دیوار انجام دهید.

یک رنگ مخالف اضافه کنید

اتاق ناهارخوری پرعمق

رنگ پس‌ زمینه‌ ی تیره را با یک رنگ روشن متعادل سازید تا به اتاق عمق و کنتراست ببخشید . اینجا از یک گل‌ آویز صورتی بازیگوش استفاده کرده‌ ایم اما بیشتر رنگ‌ های تاکیدی با فضا های تک‌ رنگ سازگاری دارند. از این رنگ‌ ها تقریبا به مقدار پنج درصد رنگ کلی استفاده کنید. با انتخاب یک گلدان یا هر وسیله‌ ی دیگری که دوست دارید شروع کنید و سپس بقیه‌ ی لوازم را به همان رنگ تهیه کنید. از لوازم روی میز گرفته تا گل‌ ها.

از پانل‌ های دیواری تزئینی استفاده کنید

اتاق ناهارخوری پرعمق

فضای خالی روی دیوارها را با پانل‌ های چشم‌ نواز تزئینی پر کنید. اول اشکالی را که می‌ خواهید با مداد روی دیوارتان بکشید و سپس حساب کنید که چه میزان کاغذ برای آن‌ ها نیاز دارید. برای اینکه کاغذ گوشه‌ های دیوارها تمیز در بیایند با یک اره مویی برش‌ های ۴۵ درجه در کاغذها ایجاد کنید و پس از رنگ کردن با رنگ مخالف پس‌ زمینه و استفاده از چسب‌ چوب آن‌ها را به دیوار بچسبانید.

برای افزایش اثر بخشی می‌ توانید درون چارچوب‌ های بنفش را برای آویزان کردن آثار هنری و یا قاب‌ عکس‌ ها با رنگ خاکستری سنگی رنگ کنید.

یک نقطه‌ ی ثقل ایجاد کنید

اتاق ناهارخوری پرعمق

عکس‌ های قدیمی خانوادگی‌ تان را از انبار در بیاورید و همه را روی دیوار، جایی که دوست دارید، آویزان کنید. عکس‌ ها را در قاب‌ هایی با اشکال متفاوت ولی رنگ‌ های یکسان جا بدهید و سپس برای اثربخشی آن‌ ها را در یک نقطه جمع کنید. یک عکس خیلی شاخص را در یک قاب بسیار خاص و پر پیچ و تاب قرار داده و در مرکز آویزان کنید.

با استفاده از جزئیات به اتاق عمق بخشید

اتاق ناهارخوری پرعمق

برای اثر بخشی بیشتر در اتاق ناهارخوری پرعمق به چند وسیله‌ ی بسیاربزرگ سیاه و سفید بسنده کنید اما با چند وسیله‌ ی دکوری فضای اتاق ناهارخوری پرعمق خود را پیچیده کنید. صندلی‌ها را با چند منگوله‌ ی پشت‌ آویز تزئین کنید و برای لوکس‌ کردن آن با رنگ‌ های براق و مات به آن شالوده ببخشید. از الگوهای متفاوت، از راه‌ راه گرفته تا گل‌ دار، استفاده کنید تا اثربخشی لازم را به اتاق بدهید.

خلاصه مقاله
نام مقاله
پنج قدم برای یک اتاق ناهارخوری پرعمق
توضیحات
مهم ترین مسئله در طراحی یک اتاق ناهارخوری پرعمق ، به وجود آوردن حال و هوای درست در آن است . بهترین رنگ ها برای ایجاد عمق ، رنگ های تیره هستند .
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده