الگو و طرح پارکت ها در دنیای امروز

0
490
الگو و طرح پارکت ها

یکی از پر طرفدار ترین کفپوش های حال حاضر در دنیا پارکت می باشد که افراد بسیاری برای پوشاندن کف منزل و محل کار خود از این کفپوش چوبی زیبا استفاده می نمایند . با توجه به بازار خرید پارکت ، الگو و طرح پارکت ها روز به روز پیشرفت کرد و امروزه شما می توانید به راحتی الگو و طرح پارکت مورد نظر خود را بیابید .

دلایل زیادی برای انتخاب پارکت وجود دارد. برخی از مهم ترین های آنها:

 • پارکت یک محصول طبیعی است، از چوب ساخته شده است، تنها منبع طبیعی قابل تجدید انسانی است، از مدیریت پایدار جنگل ها به دست می آید.
 • پارکت بادوام و اقتصادی است. در صورت آسیب اتفاقی ، می تواند بدون هیچ مشکلی تمیز و بازسازی شود.
 • پارکت جذاب ، خوش نما و پر از ویژگی است.
 • پارکت بهداشتی و ضد حساسیت است.
 • پارکت متنوع و مختلف است و در انواع بیشماری از طرح ها و گونه های چوبی قابل دسترس است.
 • پارکت انتخاب مناسبی برای تمام سبک های زندگی است.
 • پارکت همچنین انتخاب ایده آلی برای فروشگاه ها ، مدارس و مکان های ورزشی است.
 • پارکت مستقیما طبیعت را به داخل خانه شما می آورد.الگو و طرح پارکت هاانواع مختلف طرح پارکت هادو گونه اصلی از مصالح کف سازی چوب واقعی وجود دارد: چندلایه و کف پوش های چوبی محکم (سخت). اینها در نحوه ساخت و سازشان تفاوت هایی دارند.چوب های چند لایه یکی از طرح های پارکت ها کف چوبی چند لایه و یا ” مهندسی شده” شامل دو یا سه لایه چوب است که در زاویه درست گذاشته شده اند. لایه بالایی از چوب سخت است و لایه زیرین هم محصولات چوبی اصل هستند ، برای مثال ورقه فیبر چگالی بالا و کاج هستند.

  با توجه به ضخامت لایه ، پوشش چوب واقعی یک امتیاز است که در بین:

  • پارکت 5 میلی متر
  • مصالح کف سازی چوبی  2.5 میلی متر
  • کف روکش شده با چوب  0.7 میلی متر، ساخته شده اند.

  این کف ها در طیف گسترده ای از فرمت ها و ضخامت ها در دسترس هستند که یک جایگزین چوب واقعی کم هزینه برای لیمینت ها ارائه می دهند.

  چوب محکم (سخت)

  کف های چوب سخت از تخته چوب محکم ساخته شده اند که از تنه سالم درخت به دست می آیند. آنها بعد از آن به صورت تخته های کف (پوش) با زبانه و شیارهایی در لبه پرداخت می شوند که پیش ساخته اند و یا در جای مورد نظر (ساختشان) به پایان می رسد.

  با توجه به استانداردها ، یک تمایزی بین پارکت موزاییک (8 میلی متری)، پارکت لمینتی ( 6-13 میلی متر) و پارکت سخت (˂13 میلی متری) وجود دارد.

  الگو و طرح پارکت هاالگو و طرح های پارکت های مختلف

  تک نوار

  در بخش الگو و طرح پارکت ها ، پارکت های تک نوار در فرمت های باریک و پهن موجود است ، کف های تک نوار از یک کنده اره شده اند و همچون یک تخته به نظر می رسند. پیچش چوبی با رگه های زنده یه دید روستایی را می دهد ، در حالی که رگه صاف چوب در بیشتر طراحی های معاصر استفاده می شود. کف تک نوار اغلب به عنوان کفپوشی با ویژگی منحصر به فرد مطرح می شود.

  دو یا سه نوار

  در قسمت الگو و طرح پارکت ها ، سطوح پارکت های دو یا سه نوار به صورت مساوی در اسلایدها یا چوب هایی با عرض یکنواخت، مانند آجر های یک دیوار، تقسیم می شوند. کف دو نوار دو اسلاید پهن دارد و کف سه نوار به سه اسلاید تقسیم می شود. الگو در جهت یکسان در سراسر کف اجرا می شود. این طرح در فضای داخلی مدرن و سنتی به صورت مساوی استفاده می شود و به ویژه در اتاق های کوچک تر به خوبی استفاده می شود و یک (حالت) خیال انگیز را خلق می کند.

  طرح/الگو

  به عنوان تخته های استاندارد با یک سطح الگو دار ، در (حالت) کوتاه، “نوارهای” دولایه، مشابه پارکت های سنتی در دسترس هستند. تخته های استاندارد در انواع الگوها، از جمله طرح چپ و راست (تیغ ماهی)، بافت سبد و طرح عرشه کشتی آمده اند و شناور گذاشته می شوند.

  در همین حال نوارهای دو لایه ای که به زیر کف چسبانده شده اند می توانند برای خلق الگو های مشابه ، حاشیه ها و یا طرح های منحصر به فرد در ترکیبی از رنگ های مختلف استفاده شوند.

  پس لمینت چیست؟

  کف لیمنت ساخته شده از فیبر است که به یکدیگر فشرده شده اند و سطح “نما چوب” یک تصویر چاپ شده با پوششی مقاوم در برابر سایش در لایه های بالایی می باشد. کف (پوش های) لمینت از چوب واقعی ساخته نشده اند و لایه سطحی از چوب واقعی ندارند. لمینت ها و کف های چوب نما ، با اینکه اغلب نمایی از چوب را نشان می دهند هرگز با کف های چوبی واقعی اشتباه گرفته نخواهند شد.

خلاصه مقاله
نام مقاله
الگو و طرح پارکت ها در دنیای امروز
توضیحات
پارکت یکی از متداول ترین کفپوش ها در دنیای امروز برای پوشاندن کف وهمچنین طراحی دکوراسیون است که امروزه الگو و طرح پارکت ها بسیار جذاب و
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده