ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

0
464
ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

تعویض طرح و مدل اتاق نشیمن به این معنی نیست که حتما باید مقدار زیادی زمان و پول به هدر دهید. راه ‎های بسیاری وجود دارد که بسته به بودجه و در طول چند ساعت مثلا در تعطیلات آخر هفته، طرح اتاق نشیمن خود را عوض کنید. از این ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن می توان به رنگ آمیزی های پراکنده، طرح هایی برای شومینه، تهیه ی لوازم دست دوم و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

به جای رنگ آمیزی تمام دیوار ها، با چند ترفند ساده و افزودن مقداری وسایل می‏ توانید فضای این اتاق را عوض کنید. با یکسری ایده‎های هوشمندانه مانند افزودن آینه و آثار هنری و تعویض تشک و بالشتک مبلمان نیز تغییرات چشم گیری در فضای خانه می ‎توان ایجاد نمود.

اگر قصد خرید وسایل و افزایش در هم ریختگی وسایل خانه را ندارید، یکی از ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن ، تغییر چیدمان وسایل خانه ‎است. تغییر موقعیت وسایل کلیدی خانه مانند (تلویزیون، مبل و صندلی ‎ها) تغییرات زیادی در اتاق نشیمن شما ایجاد کرده و همچنین اثر زیادی در فضای خالی اتاق ایجاد خواهد داشت (خواه اتاق نشیمن کوچک و یا بزرگی داشته باشید).

برچسب‎های دیواری را تنها بر روی یک دیوار نصب کنید

اگر به تغییراتی با افزودن آینه و تابلو‎های نقاشی در خانه فکر می ‎کنید، برچسب های جالب را نیز برای اتاق نشیمن را نیز در نظر بگیرید.این برچسب ها زمان بسیار کمی جهت نصب نیاز داشته و در طرح‎ ها، رنگ ‎ها و سایزهای مختلفی وجود دارند. همچنین اگر به صورت اجاره ‎ای در خانه ‎ای زندگی می‎ کنید، این ها گزینه بسیار مناسبی برای شما هستند، چرا که به آسانی قابل جدا شدن از دیوارها بوده و پس از جدا شدن اثری از خود بر روی دیوار باقی نمی‎ گذارند. از طرحی استفاده کنید که دارای سایه متضاد با لوازم خانه شما باشد.

یک آینه جلوی میز اتاق نشیمن قرار دهیدایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

از دیگر ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن به جهت تغییرات بیشتر استفاده از آینه های بزرگ می باشد و در این حالت شما حتی نیاز به رنگ کردن دیواری هم نخواهید داشت. آینه ‎ای با شکل مناسبی که در خانه به خوبی به چشم آید را انتخاب نمایید. اگر از آینه های با اندازه خیلی بزرگ استفاده کنید، این مزیت را خواهید داشت که آنها را بر روی زمین قرار داده و به دیوار تکیه دهید. البته دقت کنید که آنها را با دقت زیاد در جای خود محکم کنید تا اگر تصادفا به آنها ضربه وارد شد بر روی زمین نیافتند.

بودجه‎ جهت ایجاد مکانی برای ذخیره سازی وسایلایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

هیچ نیازی به صرف هزینه زیاد جهت داشتن مکانی جهت انبار کردن وسایل (مانند بوفه) در اتاق نشیمن خود ندارید. در عوض می ‎توانید قفسه‎ هایی با قیمت مناسب جهت نگهداری از کتب، قاب عکس و دیگر لوازم تهیه کنید.

طرحی را انتخاب کنید که هم رنگ دیوارهای شما بوده (یا رنگ‎شان کنید) و به این ترتیب رنگ خانه ‎تان با دکور آن همخوانی خواهد داشت. اگر اتاق شما کوچک است، قفسه ها را از زمین تا سقف چیده و در آن ها لوازم خود را جمع آوری نمایید.

روکش های قابل تعویض مبلمانایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

روکش های مبلمان قابل شستشو برای افرادی که دارای بچه های کم سن و یا حیوانات خانگی هستند گزینه بسیار مناسبی است. در صورت امکان، مبلمانی انتخاب نمایید که قابل پوشش با انواع روکش ها بوده و در نتیجه شما خواهید توانست که آنها را مرتبا تعویض کرده و به دنبال آن ظاهر خانه تان را هم تغییر دهید. برای این که مبلمان را مکانی برای استراحت کنید، تعدادی بالشتک متناسب با طرح روکش مبلمانتان تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

شومینه و تنه چوبایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

اگر از افراد خوش شانسی هستید که در منزلشان شومینه وجود دارد، به سادگی می‎ توانید ظاهر آن را با صرف هزینه کم زیباتر جلوه دهید. از ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن زیباسازی شومینه است شما می توانید داخل شومینه را پر از تکه های چوب کنید و آن ها را به صورت توده ‎ای در داخل آن مرتب کنید و حس خانه‎ های ویلایی و دوست داشتنی را به داخل اتاق نشیمن انتقال دهید. در کریسمس به سادگی با پارچه رشته ای و چراغ اطراف چوب های درون شومینه را به فاصله یک چشمک زدن مزین کنید.

گالری عکس در کنار مبلایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن جایی است که شما و خانواده ‎تان بیشتر وقت خود را در آن سپری می ‎کنید، لذا در این مکان از عکس ‎ها و تصاویر مورد علاقه تان بیشتر استفاده کنید و آن ها را به زیبایی در آن جا کنار هم بچینید. تنها چیزی که باید بخرید چند قاب عکس است که با قیمت ارزان تهیه کنید. با استفاده از قاب‎ هایی با طرح‎ ها و اندازه های متفاوت، ظاهر زیبایی به طاقچه و یا میز کنار مبل خود دهید.

لوازم دست دومایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

اگر به دنبال وسایل جدید برای اتاق نشیمن خود هستید، یکی از آسان ترین و ارزان ‎ترین راه ‎ها خرید لوازم دست دوم است. می ‎توانید در اینترنت و یا در مغازه ‎هایی در شهرتان که این لوازم را می‎ فروشند وسایل مناسب خود و خانه‎ تان را تهیه کنید. اگر خوش شانس باشید حتی خواهید توانست که مبلمان و دیگر وسایل خانه را در حراجی ها با قیمت مناسب تر بیابید. در صورتی که نتوانستید لوازم مد نظر خود را با طرح ها و رنگ مورد نظر پیدا کنید، آن ها را خریده و برای ظاهر منسجم و متناسب با لوازم دیگر خانه تان، رنگ کنید.

لوازم رنگارنگ اتاق نشیمنایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

می ‎توانید لوازم اتاق نشیمن جدیدی با قیمت های ارزان تهیه نموده و ظاهر اتاق نشیمن خود را با آن ها عوض کنید. روکش کوسن و بالش خود را با روکشی با رنگ ‎ها و طرح‎ های مختلف تعویض کنید و یا فرشی با طرح جدید بر زمین بیاندازید. علاوه بر این با انتخاب آویزی با رنگ جدید بر روی چراغ اتاق نشیمن که مطابق با رنگ گلدان‎ ها، چراغ رو میزی و قاب عکس است می ‎توانید تغییرات جالبی در فضای اتاق نشیمن ایجاد کنید.

شومینهایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

شومینه در ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن می تواند دست ما را برای مانور در طرح های جدید باز بگذارد. در اتاق نشیمن شومینه نقطه کانونی طبیعی ‎ای در داخل خانه ایجاد می ‎کند، اما اگر از شکل و حالت آن حس خوبی نگرفتید می ‎توانید با قطعات چوب اطراف آن را پوشانده و ظاهر آن را زیباتر کنید. طرح شومینه شما می ‎تواند دارای رنگ سفید جهت ایجاد تضاد رنگ با سینی دودکش خاکستری رنگ باشد تا چشم هر بیننده‎ای را به سمت خود جلب کند. با استفاده از سه تکه چوب بلند با زاویه 45 درجه می‎ توانید ظاهر آن را طوری که دوست دارید درست کنید.

ویژگی تصویر زمینه اتاق نشیمنایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن

ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن را گاهی می توان روی دیوار ها پیاده کرد. سرهم کردن یک سری از ویژگی ‎ها بر روی دیوار برای شما که در فکر تغییر ظاهر اتاق نشیمن هستید، پروژه بعدی خواهد بود. با چسباندن کاغذ دیواری تنها به یکی از دیوارها، می ‎توان از میزان هزینه‎ ها کاست و با دو یا سه رول کاغذ دیواری کار را به اتمام رساند. کاغذهایی با اشکال هندسی و تصاویر گیاهان به اضافه رنگ ‎های زرد و آبی سیر از بهترین گزینه‎ ها هستند. به طرح ‎های انجام شده بر روی دیوارها در اینترنت نگاه کنید تا انتخاب رنگ و انجام کارتان ساده ‎تر شود.

خلاصه مقاله
نام مقاله
ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن
توضیحات
ایده های جالب و ارزان قیمت در طراحی اتاق نشیمن را می توان با یه کار گیری تکنینک هایی بر روی دیوار ها ، رنگ آمیزی وسایل و شومینه عملی کرد.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده