تعمیرات و عیب یابی HTC One X

0
547
عیب یابی HTC One X

از مشکلات شایع این مدل از گوشی های HTC می توان به سوختن بی دلیل هارد آن ها اشاره کرد. این مشکل از سوی شرکت یک مشکل ذاتی قلمداد شد. جهت عیب یابی HTC One X از این جهت و هم چنین ایرادات دیگر این مطلب را دنبال کنید.

گوشی همراه شما به بلوتوث و یا شبکه وایرلس متصل نمی شود و یا دچار قطعی است. این عدم اتصال وای فای در گوشی موبایل را می توان از یکی از طرق زیر رفع اشکال کرد.

 1. نرم افزار های تاریخ گذشته
  دو روش مهم برای حل این موضوع یکی این است که سیستم خود را چک کرده و از بروز بودن نرم افزار ها مطمئن شوید و دیگری این که یک مرتبه گوشی خود را خاموش و روشن کنید.
 2. مشکل سخت افزاری
  اگر مشکل شما با راه حل های بالا حل نشد ممکن است دستگاه شما یک مشکل سخت افزاری داشته باشد. یک راه حل آسان برای آزمایش این مورد تست فشار دادن است. به آرامی قسمت بین لنز دوربین و دکمه صدای زیاد موبایل را فشار دهید اگر آنتن، مادامی که شما به گوشی فشار می آورید بالا  می رود گوشی شما حتما دارای نقص از قسمت آنتن است.

گوشی شارژ نمی شود

گوشی به طور کل شارژ نمی شود و یا سرعت شارژ پایین است. عیب یابی HTC One X در خصوص باتری بسیار ساده است.

 1. نرم افزار های تاریخ گذشته
  سیستم خود را چک کرده و از به روز بودن نرم افزار ها مطمئن شوید در مرحله دوم یک مرتبه گوشی خود را خاموش و روشن کنید. این ها دو روش مهم برای حل اکثر موضوعات در عیب یابی HTC One X هستند.
 2. شارژر و یا کابل معیوب
  این بسیار عادی است که مشکل از شارژر و یا کابل باشد لذا یک بار با شارژر و یا کابلی که از درستی آن اطمینان دارید امتحان کنید.
 3. باتری معیوب
  اگر گوشی شما به آرامی شارژ می شود برای مثال 5% در هر ساعت و یا اصلا شارژ نمی شود می تواند مشکل از باتری باشد و نیاز به تعویض دارد.

صفحه سوخته یا شکسته – پیکسل های سوخته

صفحه گوشی شما بسیار کم نور است و یا به طور کلی سیاه و شکسته است.

حتما بخوانید : عیب‌ یابی HTC One X+ 

صفحه نمایش خاموش
یک صفحه نمایش خاموش می تواند علل مختلفی داشته باشد برای مثال مادربرد شکسته و یا اتصالات قطع شده و شاید اتصال بخش پردازنده ویدئو با صفحه قطع شده که برای حل این مشکل نیاز به جداسازی قطعات و یا تنظیم مجدد از منوی بوت می باشد.

اختلال در عملکرد دکمه ها

دکمه های جانبی و خارجی گوشی شما مثل دکمه صدا و دکمه های پایین صفحه عملکرد درستی در هنگام استفاده ندارند.

 1. نرم افزار های تاریخ گذشته
  دو روش مهم برای حل این موضوع یکی این است که سیستم خود را چک کرده و از به روز بودن نرم افزار ها مطمئن شوید و دیگری این که یک مرتبه گوشی خود را خاموش و روشن کنید.همچنین با نگه داشتن هر سه دکمه خارجی دستگاه به طور همزمان تنظیمات آن ها را بازیابی کنید.
 2. مشکل محافظ صفحه
  ممکن است محافظ صفحه شما باعث مسدود شدن ورودی ها و از کار افتادن برخی دکمه ها شده پس به سادگی محافظ صفحه را جدا کرده و امتحان کنید.
 3. شکستن و درآمدن دکمه ها
  دکمه پاور و صدای دستگاه شما می تواند براثر قطع اتصال با مادربرد از کار بیفتد برای حل این مشکل کافی است قطعات گوشی را باز کرده و اتصالات را از نو برقرار کنید.
 4. کار هول محوریت دکمه های مجازی معیوب
  در این مورد از برنامه ای به نام “Button Savior” استفاده می شود. این برنامه در حقیقت دکمه هایی مجازی با کارکرد مشابه دکمه های خراب قبلی در نقطه دیگری از صفحه به شما ارائه می دهد.

سیم کارت وارد نمی شود

در این حالت پیامی با متن  “Invalid SIM Card”یا سیم کارت نامعتبر است بر روی گوشی شما پدیدار می شود و اجازه اتصال به اینترنت همراه را به شما نمی دهد.

 1. سیم کارت معیوب
  خود سیم کارت نیز می تواند علت مشکل باشد برای امتحان این فرضیه سیم کارت را در گوشی دیگری امتحان کنید و یا سیم کارت دیگری را در گوشی HTC One X خود قرار دهید.
 2. جای سیم کارت معیوب
  یکی از مشکلات شایع در عیب یابی HTC One X همین نقص در جای سیم کارت است که باعث می شود گاها در خواندن سیم کارت دچار مشکل شویم. سعی کنید مقداری نوار یا کاغذ پشت سیم کارت گذاشته و آن گاه جای دهید تا به خوبی کار کند. ولی این کار را با فشار انجام نداده چراکه باید به آسانی انجام شود.

مسدود شدن بلندگوها

بلندگوهای شما می توانند به راحتی با گرد و غبار و یا دوده مسدود شده باشند لذا سعی کنید با یک سوزن کوچک و یا فشار هوا مسدود کننده ها را خارج کرده و شاهد کارکرد درست بلندگو ها باشید.

پاره شدن بلندگوها
اگر هیچ کدام از راهکارها مشکل شما را حل نکرد بلندگو را تعویض نمایید.

خلاصه مقاله
نام مقاله
تعمیرات و عیب یابی HTC One X
توضیحات
گوشی موبایل HTC One X دارای مشکلات عدیده ای می باشد. هر چند گوشی منسوخی است اما در اینجا روش های عیب یابی HTC One X را برای شما شرح می دهیم.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده