روش هایی برای تمیز کردن پارکت و کف پوش های طبیعی

0
8362
تمیز کردن پارکت

در هنگام خرید پارکت نیاز است که موارد مهمی را در نظر داته باشید که در آینده به مشکل نخورید به طور کلی تمام پوشش های کف طبیعی که کیفیت خوبی دارند باید به میزان قابل توجهی در پشت خود لاتکس داشته باشند تا از نفوذ گرد و خاک و باقی مانده ها جلوگیری کند و نگهداری آسان با جاروبرقی را ممکن سازد. یک جاروبرقی بدون برس بهترین انتخاب برای تمیز کردن پارکت ها و کف های طبیعی است تا از آسیب زدن به الیاف جلوگیری شود.

 • بیشتر کف های طبیعی با یک تمیز کننده و محافظت کننده لکه ها فروخته می شوند که آن ها را در مقابل کثیفی محافطت کرده و عمرشان را افزایش می دهد، بنابراین از فروشنده خود در مورد جزییات محصولات تمیز کاری الیاف طبیعی سوال کنید. این ها باید سریعا قبل از این که لکه جذب شود روی لکه استفاده شوند. کف را با یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی آشپزخانه تی بکشید. در تمیز کردن پارکت ها از شامپو فرشپا استفاده نکنید زیرا این ها می توانند موجب شوند کف های طبیعی آب بروند و جمع شوند.
 • اگر می خواهید کف را عمیقا تمیز کنید باید یک شرکت تمیز کاری حرفه ای را فرا بخوانید اما مطمئن شوید که با سیستم شستشوی خشک کار می کنند نه مرطوب. از فروشنده خود بخواهید که یک شرکت معرفی کند.

چگونه کف های چوبی را تمیز کنیم

 • در تمیز کردن پارکت ها و کف های چوبی باید آن ها را به صورت منظم جارو کنید و یا از یک جاروبرقی با برس استفاده کنید.
 • یک بار در هفته یا حدود آن، با یک تی خوب پیچیده شده، با استفاده از تمیز کننده های صابونی مخصوصا برای استفاده روی چوب، تی بکشید. زمین را در آب غوطه ور نکنید و یا نگذارید که آب روی کف بماند زیرا این عمل موجب آسیب رساندن می شود.
 • سطوح براق را با دقت به صورت مرطوب تمیز کنید و با موم صیقل دهید تا زنگار آن را بهبود بخشید. واکس کثیف ایجاد شده باید با الکل سفید پاک شود و سطوح دوباره واکس بخورند. برای سطوح مهندسی شده، از روغن یا احیا کننده رنگ لاکی، و یک پارچه نرم استفاده کنید.

درمان های طبیعی برای تمیز کردن پارکت ها و سطوح چوبیتمیز کردن پارکت

 • علامت های خراش را با کشیدن آرام مداد پاک کن از روی کف چوبی پاک کنید.
 • رنگ طبیعی کف چوبی خود را با پاک کردن سطح با روغن لیمو و یک پارچه خشک نمایان کنید. با این وجود این فقط مناسب کف های طبیعی و واکس خورده است و مناسب کف های صیقلی و جلا خورده نیست.
 • برای اطلاعات بیشتر توصیه های ضروری ما را در بخش پارکت ملاحظه فرمایید.

چگونه کف های لمینت را تمیز کنیم

 • کف های لمینت باید به صورت منظم جارو یا جارو برقی کشیده شوند. استفاده از پارچه نم دار مناسب است اما هرگز کف را در آب نخیسانید. اگر چه آنها مقاوم در برابر آب طراحی شده اند.
 • بیشتر چیزهایی که روی لمینت ریخته می شوند می توانند با پاک کننده های خانگی پاک شوند اما، اگر لکه متعلق به روژ لب، جوهر یا ماژیک دائمی است از استون استفاده کنید.
 • هرگز از پد تمیزکاری برای پاک کردن لکه ها از روی کف های لمینت استفاده نکنید و لکه مایعات را هر چه زودتر پاک کنید.

چگونه کف پوش های پلاستیکی وینیلی و لاستیکی را تمیز کنیم

کف های پلاستیکی وینلی و لاستیکی ، پوشش های سختی هستند که مراقبت از آن ها ساده است. میزان تمیز کردن و نگهداری از آن ها بستگی به نوع استفاده و رنگ کف دارد.

 • به صورت منظم برس یا جاروبرقی بکشید تا گرد و خاکی را که ممکن است کف را خط بیندازد از بین ببرید و هر هفته با موارد شوینده ای که برای آنها مناسب است ، کف را تمیز کنید.
 • ساییدگی ها را با آرام کشیدن نوعی پد پاک کننده که برای تمیز کردن ظروف نچسب استفاده می کنید ، از بین ببرید.
 • زمین را با یک پاک کننده ملایم و آب تمیز کنید. از پاک کننده های ساینده که لایه کدری روی کف ایجاد می کنند، استفاده نکنید. مراقب پولیش های اسپری مانند و دیگر محصولات بر پایه سیلیکون باشید زیرا آنها می توانند کف را خیلی لیز کنند.
خلاصه مقاله
نام مقاله
روش هایی برای تمیز کردن پارکت و کف پوش های طبیعی
توضیحات
اینجا به بیان روش هایی در خصوص تمیز کردن پارکت ها و انواع کف پوش های طبیعی و چوبی و هم چنین کف پوش های وینیل و پلاستکی خواهیم پرداخت.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده