مشکلات رایج در آیفون ۶ و روش های برطرف کردن آن ها

0
256
مشکلات رایج در آیفون 6

با توجه به تغییرات گسترده ای که اپل در نسل جدید تلفن های همراه آیفون 6 داده است. و هم چنین با نظر به سیستم عامل ios کنونی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری اندکی برای این گوشی ها به وجود آمده است. ما در این مقاله به بحث پیرامون 6 مورد از مشکلات رایج در آیفون 6 خواهیم پرداخت.

مشکل خم شدن آیفون ۶ پلاسمشکلات رایج در آیفون 6

یکی از مشکلات رایج در آیفون 6 پلاس که بسیاری از کاربران را ناراحت کرده است مشکل خم شدن غیر معمول این گوشی های موبایل می باشد.

کمپانی اپل در این خصوص متذکر شده است که امکان بروز چنین اتفاقی اگر از گوشی به طور معمول استفاده شود بسیار نادر می باشد.

اما گفتنی است که برای حفظ گوشی موبایل از این آسیب ، بهترین راهی که می توان پیشنهاد داد استفاده از قاب های فلزی برای جلوگیری از خمیدگی دستگاه می باشد. اما در خصوص عزیزانی که تا کنون این مشکل گریبان گیرشان شده و گوشی موبایل آن ها خم شده است راهی جز رفتن به تعمیرگاه ها و نمایندگی مجاز باقی نخواهد ماند.

مشکل باتریمشکلات رایج در آیفون 6

افراد زیادی نسبت به عدم نگهداری شارژ توسط باتری های این گوشی ها ناراضی بوده اند. اگر چه اپل با به کارگیری باتری 1810 میلی آمپر بر ساعت و تراشه ی کم مصرف A8 سعی در بهبود این وضعیت داشته است اما این مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

روش‌های زیادی برای عیب ‌یابی و رفع این مشکل وجود دارند. یکی با استفاده از برنامه های مدیریت انرژی می باشد. این کار را حتی می توانید بدون برنامه ی خاصی و تنها با رفتن به مسیر  Settings>General>Usage>Battery Usage انجام دهید و در آن جا از کارکرد هر برنامه و میزان انرژی مصرفی آن مطلع شوید مشخص کنید کدام برنامه ‌ها باعث تخلیه سریع باتری دستگاه شما شده‌ اند. و در خصوص هر کدام تصمیم لازم را بگیرید.
یکی دیگر از مسائلی که می تواند مصرف باتری را کاهش دهد قطع برنامه هایی است که در پس زمینه فعال هستند. این برنامه ها را می توانید در آدرس Settings>General>Background App Refresh مشاهده کنید و به مدیریت آن ها از نظر میزان و نوع کارکرد بپردازید.

مشکل مربوط به وای ‌فایمشکلات رایج در آیفون 6

وصل نشدن به وای فای به این شکل که سیگنال مربوط به آن موجود است ولی در هنگام وبگردی و بارگذاری صفحات به نظر ارتباط اینترنتی قطع می باشد یکی از مشکلات رایج در آیفون 6 بود که بیشتر در iOS 8 مشاهده می شد و در به روز رسانی های بعدی مرتفع شد.

حتما بخوانید : تعمیرات و عیب یابی HTC One X 

اگر به هر جهت باز هم با این مشکل مواجه هستید می توانید با رفتن به مسیر Settings>General>Reset>Reset Network Settings  تنظیمات شبکه خود را به حالت اولیه برگردانید.

از دیگر راه حل های این مشکل می توان به قرار دادن گوشی روی حالت پرواز ، خاموش کردن بلوتوث ، تغییر کانال روتر و تغییر DNS به گوگل اشاره نمود.

خاموش و روشن شدن ناگهانیمشکلات رایج در آیفون 6

این مشکل یعنی ریبوت ناگهانی آیفون 6 مشکلی ریشه دار در گوشی های اپل می باشد که در مدل های آیفون 5 و آیفون 5s هم وجود داشت.

راه حل مشخصی برای این مشکل وجود ندارد اما می توان با برگشت به تنظیمات کارخانه این مشکل را به نوعی بر طرف کرد. برای بازگشت به تنظیمات کارخانه از مسیر زیر اقدام کنید. Settings>General>Reset>Reset All Settings

مشکل آیفون 6 با شلوار جینمشکلات رایج در آیفون 6

نظرات زیادی در خصوص آسب دیدن و کم رنگ شدن نوار های پلاستیکی پشت دستگاه در نگهداری های طولانی مدت گوشی در جیب شلوار جین از سوی کاربران به ثبت رسیده است.

راه حلی که برای مقابله با این مشکل می توانیم پیشنهاد کنیم استفاده از قاب های محافظ برای جلوگیری از این اتفاق است اما اگر به هر دلیلی این اتفاق برای شما افتاده است می توانید به تعویض و جایگزینی درب پشتی دستگاه اقدام کنید.

شکستن شیشه صفحه‌نمایشمشکلات رایج در آیفون 6

یکی دیگر از مشکلات رایج در آیفون 6 مقاومت پایین صفحه نمایش این گوشی های موبایل است. این مورد هم به کرات از سوی کاربران و مشتریان این محصول منتشر شده است. راه حل این مشکل نگهداری خوب از گوشی و استفاده از محافظ صفحه و گلس های موجود در بازار است.

خلاصه مقاله
نام مقاله
مشکلات رایج در آیفون 6 و روش های رطرف کردن آن ها
توضیحات
از مشکلات رایج در آیفون 6 بیشتر می توان به مشکلات نرم افزاری این گوشی موبایل اشاره نمود که اغلب با ترفند هایی ساده قابل حش شدن می باشند.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده