مشکلات مربوط به گوگل پلی در گوشی های اندرویدی

0
88
گوگل پلی

اکثر گوشی های موبایل ، امروزه با سیستم عامل محبوب اندروید با کاربری ساده و جذابی که دارد عرضه می شوند. اکثر مشکلات نرم افزاری پیش آمده در این گوشی ها با ترفند های ساده و توسط خود کاربران قابل حل شدن می باشد. در این مقاله ما به مشکلات مربوط به گوگل پلی در گوشی های اندرویدی می پردازیم و راه حل هایی برای رفع این مشکلات ارائه خواهیم داد.

کرش کردن Google Store Play

اگر به محض باز کردن گوگل پلی ، برنامه بسته می شود. احتمالا به خاطر اطلاعات کش مربوط به قبل است که در گوگل پلی ذخیره شده است. معمولا این مشکل با پاکسازی حافظه ی کش رفع می شود. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.
از منوی تنظیمات گزینه ی Apps را برگزینید.

با کشیدن صفحه به سمت راست با گزینه ی All روبرو شوید.

Google Play Store را یافته و کش آن را پاک کنید.

گوشی خود را ریست کنید.

گفتنی است که این مراحل در اکثر گوشی های اندرویدی به همین شکل است اما ممکن است در معدود دستگاه هایی تفاوت هایی اندکی نیز داشته باشد.

حتما بخوانید : تعمیر و عیب یابی htc one v 

اگر باز هم این مشکل حل نشد به پاکسازی حافظه ی دو سرویس Google Play Services و Google Services Framework  اقدام نمایید. راه اندازی مجدد گوشی پس از این مراحل را فراموش نکنید.

نصب نشدن اپلیکیشن‌ های گوگل‌ پلی

اگر برنامه ای که از گوگل پلی دانلود کرده اید نصب نمی شود به یکی از این دو راه حل مراجعه کنید. روش اول پاک کردن حافظه ی کش گوگل پلی است که در مورد قبلی آموزش داده شد. روش دوم پاک کردن History گوگل پلی است که به صورت زیر انجام می شود. اما توجه داشته باشید که این کار را در صورت انجام دهید که روش اول پاسخ گو نبوده باشد.

وارد تنظیمات گوگل پلی استور شوید گزینه ی Clear History را انتخاب کنید و نهایتا برنامه را مجددا نصب کنید.

نصب مجدد Google Play Store

حذف کردن گوگل پلی بدون دسترسی به روت Root تلفن همراه امکان پذیر نیست. اما دلیل این که بسیاری به دنبال نصب این برنامه هستند و بر این باورند که گوگل پلی را حذف کرده اند و می خواهند آن را دوباره نصب کنند این است که در واقع آن این برنامه را غیر فعال کرده اند. برای فعال سازی مجددا این سرویس باید مراحل زیر را دنبال کنید.

گزینه ی Apps را از منوی تنظیمات انتخاب کنید.

با کشیدن صفحه به سمت راست و نمایان شدن پنجره ی Disabled آن را انتخاب کنید.

Google Play Service را یافته و برای فعالسازی مجدد آن Reenable را انتخاب کنید.

چگونه Google Play را نصب کنیم؟

همانطور که گفتیم امکان حذف گوگل پلی بدون دسترسی به روت گوشی امکان پذیر نیست اما گاهی ممکن ات در برخی سیستم های اندرویدی وارداتی گوگل پلی نصب نباشد. حال سوال این است که نصب گوگل پلی به چه شکل صورت می پذیرد. در این صورت راهی که پیشنهاد می کنیم وارد کردن یک فایل نصبی اندرویدی APK از یک منبع خروجی به دستگاه می باشد. با وارد کردن این فایل نصبی آن را نصب کنید. ممکن است دستگاه به شما اجازه ی چنین کاری را ندهد. برای رفع این مشکل مراحل زیر را دنبال کنید.

گزینه ی Security را از منوی تنظیمات انتخاب کنید. با فعالسازی گزینه ی Unknown Sources قادر خواهید بود تا هر نوع برنامه ای را در گوشی خود نصب کنید.

به ورژنی قدیمی‌تر از Google Play Store نیاز دارید؟

نسخه های جدید این برنامه ممکن است با گوشی های قدیمی سازگار نباشد و شما برای کار با گوگل پلی نیازمند نسخه های قدیمی این برنامه باشید. برای دسترسی به نسخه های قبلی این نرم افزار می توانید به وبسایت APL Mirror مراجعه کنید. در این سایت تمامی نسخه های Google Play Store موجود می باشد.

خلاصه مقاله
نام مقاله
مشکلات مربوط به گوگل پلی در گوشی های اندرویدی
توضیحات
مشکلات رایج در سیستم های اندرویدی منحصر به گوگل پلی تعداد کمی را شامل می شوند. اکثر این مشکلات با ترفند های ساده و توسط کاربر عادی قابل برطرف شدن می باشد.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده