هارد دیسک اکسترنال Innov8 شرکت Seagate

0
75
هارد دیسک اکسترنال Innov8

با ما همراه باشید تا با هم به بررسی هارد دیسک اکسترنال Innov8 با حجم 8 ترابایت شرکت سازنده Seagate بپردازیم .

با توجه به اینکه میزان اطلاعات و داده ها هر روزه رو به افزایش است ، افراد نیاز به حافظه هایی دارند که دارای حجم بالایی بوده و بتوانند اطلاعات بیشتری روی آن ها ذخیره کنند . هارد دیسک های اکسترنال ، یکی از ابزارهای مهم برای ذخیره سازی اطلاعات هستند . شرکت سازنده Seagate از سازندگان هارد دیسک های اکسترنال به تازگی اقدام به تولید هارد دیسک اکسترنال Innov8 کرده است .

این دستگاه دارای قیمتی در حدود 1.310.000 هزار تومان و دارای 3 سال گارانتی شرکت سازگار می باشد .

مشخصات هارد دیسک اکسترنال Innov8 محصول شرکت سازنده Seagate

این محصول دارای حافظه ی 8 ترابایتی بوده و برای اتصال از کابل USB-C استفاده می کند ، و با سیستم عامل های مایکروسافت ویندوز 8 و بالاتر و همینطور سیستم عامل مک 10.11 و بالاتر سازگار بوده و از دیگر ویژگی های این محصول می توان به چراغ LED ، اتصال با استفاده از کابل USB-C و توسط USB 3.1 اشاره کرد . علاوه بر این ها این محصول دارای فناوری Ignition Boost شرکت Seagate می باشد . هارد دیسک اکسترنال Innov8 دارای ابعادی برابر با 208*123.6*36mm بوده و وزنی برابر با 1500 گرم دارد . این محصول به همراه دفترچه راهنما محصول و همینطور کابل انتقال عرضه می شود .

طراحی

هارد دیسک اکسترنال Innov8

طراحی این محصول بسیار زیبا و چشم نواز بوده و می توان گفت Seagate بهترین عملکرد خود را داشته است. شاید شما این تصور را داشته باشید که طراحی ظاهری این نوع دستگاه ها اهمیت خواصی نداشته و حتی می توان آن ها را به نحوی ساخت که در معرض دید شما نباشند . اما باید بگوییم که اشتباه می کنید ، در خرید هارد ، اولین چیزی که شما را جذب می کند ، طراحی ظاهری آن هاست . همینطور ظاهر شیک وجذاب آن ها می تواند ظاهر میز شما را زیباتر نشان دهد .

حتما بخوانید : SSD های اکسترنال ADATA 

این دستگاه دارای ظاهری لایه لایه بوده و جنس آن از فلز است که شما را به یاد نسخه های Limited می اندازد . در قسمت پایین این دستگاه تنها نام شرکت سازنده به همراه ظرفیت حافظه به چشم می خورد و چراغ LED این دستگاه در بین قسمت لایه لایه ای دستگاه قرار دارد و در زمانی که دستگاه را وصل می کنید روشن شده و جلوه دستگاه را دوچندان می کند . قسمت اتصال USB 3.1 در قسمت پشتی این دستگاه قرار دارد و به دلیل استفاده از فناوری Ignition Boost ، این دستگاه نیاز به کابل برق نداشته و انرژی آن توسط کابل USB 3.1 تامین می شود .

پایه های نگه دارنده در هارد دیسک اکسترنال Innov8 تنها در قسمت پایین دستگاه وجود دارند و شما تنها قادر هستید این دستگاه را به صورت به صورت افقی قرار دهید .

عملکرد و سرعت

هارد دیسک اکسترنال Innov8

Seagate این محصول را تنها در یک نسخه ، آن هم با ظرفیت 8 ترابایت روانه بازارکرده است که از این مقدار نیز تنها 7.28 ترابایت قابل دسترس است . یکی از عوامل برای بررسی کردن عملکرد دستگاه و سرعت خواندن اطلاعات توسط هارد دیسک است . به همین دلیل برای بررسی این عملکرد ها ، تست های CristalDiskMark 5 و HD Tune Pro را انجام داده ایم .

در تست HD Tune Pro برای خواندن اطلاعات ، نتایثج به دست آمده به شرح زیر است :

هارد دیسک اکسترنال Innov8

در نمودار زیر می توانید ببینید که عملکرد این دستگاه حدودا پایدار است :

هارد دیسک اکسترنال Innov8

نتایج تست CristalDiskMark صورت گرفته روی این دستگاه :

هارد دیسک اکسترنال Innov8

خلاصه مقاله
نام مقاله
هارد دیسک اکسترنال Innov8 شرکت Seagate
توضیحات
هارد دیسک اکسترنال Innov8 دارای عملکردی مناسب می باشد که با داشتن طراحی ظاهری زیبای خود ، می تواند انتخاب نخست هر فرد باشد .
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده