آشنایی با اویا ، کنسول بازی اندرویدی

0
318
کنسول بازی اندرویدی

کنفرانس تخصصی منتشر کنندگان بازی ( GDC 2013 ) همانطور که بسیاری از کیک استارتر ها و نوپایان عرصه کنسول های بازی را درخود داشت و معرفی کرد. این بار کنسول بازی اندرویدی اویا را از کمپانی Oculus VR معرفی کرد. این کنسول در سال 1392 در 14 خرداد ماه رسما وارد بازار کنسول شد.

کنسول بازی اندرویدی اویا در حدو 99 دلار قیمت گذاری شده بود که در نسخه های بعدی و هم چنین امکانات سفارشی این قیمت متغیر خواهد بود. بررسی این کنسول بازی اندرویدی می تواند جالب باشد. چرا که با عرضه ی آن سرگرمی و لذت خانواده ها از بازی ها با قیمتی بسیار پایین فراهم می شود.

با نگاه به کنترلر این کنسول در ابتدا شاید به ذهنتان خطور کند که این کنسول قرار است به رقابت با پلی استیشن و یا ایکس باکس بپردازد. با این دسته کنترلر شاید این پیش بینی محتمل باشد که این کنسول قصد رقابت در بین بزرگان این عرصه را دارد. اما این طور نیست.

کنسول بازی اویا قابلیت پخش فیلم و اجرای بازی و موزیک را دارا می باشد و با سیستم عامل اندرویدی خود به همراه پردازنده تگرا 3 از پس این امر به خوبی بر می آید.

این کنسول اندازه ی بسیار مناسبی دارد و هم چنین دارای ظاهری شیک و جذاب است که البته حمل آن را در مسافرت و مصارف این چنینی آسان می گرداند. بدنه ی خود دستگاه از جنس آلومینیوم و دسته ی آن هم جنس خوبی را داراست.

دسته ی این بازی شکل و شمایل جالبی دارد و دارای تریگرهای D-Pad می باشند که عضوی همیشگی در کنترلر های تمام کنسول های بازی هستند. اما نکته ی منفی در خصوص این کنترلر ، دکمه های آن می باشند که واقعا از جنس نامرغوبی تهیه شده است. ولی در یک دید کلی با توجه به قیمت عرضه شده ی این کنسول بازی اندرویدی می توان گفت که سخت افزار بدی ندارد و کیفیت در حد معمولی و رو به خوب می باشد. این دسته هماهنگی خوبی با صفحه ی بزرگ تلویزیون ها برقرار می کند.

حتما بخوانید : سیستم عامل Sony 2.5 به ps4 آمد 

از بحث سخت افزار که گذر کنیم به نرم افزار اویا می رسیم که با تغییرات عمده ای که در اندروید ایجاد شده است ، توانسته رابط کاربری خوبی را ارائه دهد. تغییراتی که در اندروید کنسول ایجاد شده رابط کاربری را به بخش های مجزا تبدیل کرده که شما به راحتی می توانید به بازی بپردازید و همزمان تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید و یا بین برنامه ها و فایل های خود حرکت کرده و فیلم یا موسیقی پخش کنید.

بازی هایی وجود دارند که برای این کنسول اندرویدی قابل تبدیل هستند. به گفته ی شرکت تولید کننده 40 تا 60 عنوان بازی برای اویا در نظر گرفته شده است که برخی از آن ها به صورت کاملا انحصاری و فقط برای این کنسول ارائه می شوند. این تعداد بازی گرچه در مقابل بازی های گوگل پلی بسیار کم و ناچیز است اما برای شروع بدک نیست.

این که بگوییم این کنسول توان رقابت با کنسول های پلی استیشن و یا ایکس باکس را دارد کمی عجله کرده ایم چرا که اویا حالا ها جا برای کار کردن دارد. این کنسول فقط می تواند گزینه ای مناسب و ارزان برای خانواده ها باشد تا سرگرمشان کند.

خلاصه مقاله
نام مقاله
آشنایی با اویا ، کنسول بازی اندرویدی
توضیحات
اویا به عنوان یک کنسول بازی اندرویدی امکانات ویژه ای را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. قیمت این محصول بسیار پایین در نظر گرفته شده که نکته ای مثبت است.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده