لپ تاپ ریفر و انواع مختلف آن

0
316
لپ تاپ ریفر

حتما بسیاری از شما که با کالاهای کامپیوتری یا سایر محصولات دیجیتالی سروکار دارید با واژه ی لپ تاپ ریفر یا در کل کالای Refurbished آشنا هستید. در اصطلاح لپ تاپ ریفر را لپ تاپی می دانند که دارای مشکلی ذاتی است و یا ایرادی داشته که برطرف شده است.

در اصطلاح اگر به معنی کلمه ریفربیشد توجه کنیم به واژه ی روشن شدن بر می خوریم اما در ساز و کار بازار و تولید لپ تاپ ریفر را لپ تاپی می نامند که بازسازی و یا تعمیر شده است. معمولا این تیپ محصولات کالاهایی هستند که بنا بر ایراداتی که به آن ها وارد است به فروشنده و یا کارخانه ی تولید کننده مرجوع می شود و پس از رفع عیب لپ تاپ دوباره تحت عنوان لپ تاپ ریفر وارد بازار برای فروش می گردد.

لپ تاپ ریفر و کالاهای ریفربیشد آکبند هستند و به دلیل مشکلات ذاتی و یا ظاهری دستگاه به نزد عرضه کننده بازگشت داده شده اند.لپ تاپ ریفر

در کشورهای پیشرفته ریفربیشد انواع مختلفی دارند که در چهار گروه تقسیم می شوند:

  1. Used یا استفاده شده
  2. Like New یا در حد نو
  3. Repaired یا تعمیری
  4. Recycled یا تعمیر اساسی

نکته ی مهمی که پیش تر ذکر کردیم این است که لپ تاپ ریفر ، کالای دست دوم نیست چرا که کسی از آن استفاده نکرده است و دلیل این که بازگشت داده می شوند مشکلاتی است که برای سخت افزار ، نرم افزار ، فیزیک و ظاهر دستگاه و یا سیستم عامل سیستم به وجود می آید.

در صورت بازگشت دادن این لپ تاپ ها ، مادربرد تعویض می شود ، سیستم عامل مجددا نصب می گردد، در صورت معیوب یا شکسته بودن قاب ، آن را تعمیر می کنند و آن را به عنوان لپ تاپ ریفر با قیمتی بسیار نازل تر به فروش می رسانند.

این لپ تاپ ها وقتی به عرضه کننده عودت داده می شوند ، پس از رفع اشکال به طور کامل توسط فروشندگان از جهات مختلف تست می شوند و سپس برای فروش در بازار عرضه می گردند.

در توضیح دقیق تر کالای ریفربیشد باید ذکر کرد که این کالا، محصولی دست دوم است که هیچگاه کسی از آن استفاده نکرده است ، اما به دلیل ایرادات ظاهری و یا ذاتی که در آن برطرف شده است با قیمتی بسیار پایین تر عرضه می شود.

در مجموع باید گفت علت خرید لپ تاپ های ریفر توسط خریداران قیمت پایین آن ها می باشد و چون کارخانه های معتبر صحت این کالاهای ریفر را تایید می کند ، می تواند خریدی معتبر باشد.

 

خلاصه مقاله
نام مقاله
لپ تاپ ریفر و انواع مختلف آن
توضیحات
کالای ریفر در در ایران نسبت به ساید کشور های پیشرفته در حوزه ی دیجیتال تعریف متفاوت تری دارد. لپ تاپ ریفر در واقع لپ تاپی است که با قیمت کمتری عرضه می شود.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده