معرفی انواع مدل پارکت های چوبی مقاوم

0
338
پارکت های چوبی

پارکت های چوبی به عنوان کفپوش منازل و مکان های متفاوت در انواع مدل ها ، جنس ، رنگ ، طرح و کیفیت موجود می باشد امروزه استفاده از پارکت های چوبی بیشتر در طراحی منازل استفاده می شود و به دکوراسیون داخلی خانه ی شما شخصیت و زیبایی می بخشد به همین علت در هنگام خرید پارکت باید بسیار دقت کنید تا محصول با کیفیتی را خریداری نمایید نکته ی قابل توجه این که حتما برای خرید پارکت به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید .

در این مقاله ما به معرفی انواع مدل های پارکت های چوبی مقاوم پرداخته ایم و مزایا و معایب هریک از نوع چوب پارکت ها را بیان کرده ایم همچنین مشخص کرده ایم کدام یک از پارکت های چوب مناسب برای چه فضایی از منزل شما می باشد پس با ما همراه باشید.

 1. پارکت از جنس چوب بلوط

پارکت هایی که از چوب بلوط ساخته می شوند یکی از مقاوم ترین و سرسخت ترین نوع پارکت ها می باشند و این امر به خاطر قدرتی است که در چوب بلوط نهفته است . به دلیل همین مقاوت بالای پارکت های چوب بلوط استفاده از این نوع در بسیاری از طراحی های منزل شایع است .

پارکت های چوبیاین نوع پارکت به دلیل مقاومتی که دارد مناسب برای فضا هایی مانند راهرو، فضای ورودی، آشپزخانه و اتاق نشیمن می باشد .

به صورت کلی ظاهر این نوع پارکت لکه هایی به صورت تیه و روشن یا کم رنگ و پررن که به خاطر خود چوب بلوط میباشد وجود ارد که این لک ها تا بخشی به زیبایی بخشیدن به کفپوش شما نیز کمک می کند . حالا این مسئله بستگی به نوع سلیقه ی شما دارد که آیا از وجود لکه روی پارکت خود لذت می برید یا خیر اگر دوست دارید که کفپوش شما بدون هی لکه ای باشد پیشنهاد می کنم که هرگز از پارکت های چوبی درخ بلوط استفاده نکنید و به سراغ مدل های دیگر بروید .

مزایا و معایب پارکت از جنس چوب بلوط

 • مزایای پارکت از جنس چوب بلوط: مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی و فرو رفتگی
 • معایب پارکت از جنس چوب بلوط: دارای لکه ها و رگه های طبیعی که ممکن است برای هر کسی جذاب نباشد
 1. پارکت از جنس چوب درخت زبان گنجشک

پارکت های چوبی ای که از چوب درخت زبان گنجشک ساخته می شوند به رنگ کرم و رنگ داخلی قهوه ای روشن می باشند نکته ی قابل توجه در پارکت های زبان گنجشک این است که از لحاظ کیفیت بسیار قدرتمند تر از پارکت های بلوطی هستند و اگر شما می خواهید که کفپوش منزل شما خیلی مقاوم باشد بهتر است از کفپوش هایی که با چوب درخت زبان گنجشک ساخته شده اند استفاده نمایید .

پارکت های چوبیاین مدل پارکت هم دارای رگه هایی بر روی آن می باشد هما طرح طبیعی آن از چوب بلوط کمتر است. بهترین و مناسب تری فضاها برای این نوع پارکت در حمام، آشپزخانه، راهرو ورودی می باشد .

مزایا و معایب پارکت از جنس چوب زبان گنجشک

 • مزایای پارکت از جنس چوب زبان گنجشک: مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی، شکنندگی و فرو رفتگی
 • معایب پارکت از جنس چوب زبان گنجشک: رنگ روشن آن ممکن است برای همه گیرا و جذاب نباشد.
 1. پارکت از جنس چوب کاج

پارکت های چوب کاج به طور کلی به دو مدل امکان تولید دارند یکی زمینه ی روشن با رگه های تیره و دیگری زمینه تیره با رگه های روشن که هر دو مدل از چوب اصیل کاج تولید شده است البته پارکت هایی که از چوب درخت کاج ساخته می شوند به نسبت ضعیف تر و کم دوام تر هستند ولی باز هم در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می شوند و محبوبیت دارند .

پارکت های چوبیبافت این نوع پارکت بسیار نرم و شکننده می باشد و بهتر است در فضاهایی مثل ورودی خانه، آَشپزخانه، اتاق نشیمن مورد استفاده قرار گیرد .

مزایا و معایب پارکت از جنس چوب کاج

 • مزایای پارکت از جنس چوب کاج: طیف وسیعی از رنگ ها را در اختیار شما قرار می دهد
 • معایب پارکت از جنس چوب کاج: بافت نرم و شکننده دارد و احتیاج به تقویت در هنگام نصب دارد.
 1. پارکت از جنس چوب بامبو

یکی از منحصر به فرد ترین و خاص ترین نوع پارکت ، پارکت هایی هستند که از چوب زیبای بامبو ساخته شده اند این نوع پارکت ها در طراحی فضای خانه بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند .

پارکت های چوبیپارکت های بامبو از طریق خیساندن ریشه های بامبو و تحت فشار بالا قرار دادن آن ها به صورتی که یک تخته سفت و محکم را به شما تحویل دهند ساخته می شوند. این نوع پارکت جز دسته ی مقاوم ترین و سرسخت ترسن نوع پارکت ها دسته بندی می شود در زمینه ی این نوع پارکت هم لکه هایی طبیعی وجود دارد که بسیار کمرنگ و یا هم رنگ با زمینه اصلی می باشند که زیاد دیده نمی شوند . اگر شما در طراحی دکوراسیون منزل خود می خواهید ظاهری مدرن را داشته باشید پیشنهاد می کنیم از پارکت های با چوب بامبو استفاده نمایید .

بهترین فضا ها برای استفاده از پارکت بامبو ، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن می باشد .

مزایا و معایب پارکت از جنس بامبو

 • مزایای پارکت بامبو: پایداری و مقاومت طولانی مدت، ظاهر مدرن، لکه های محو
 • معایب پارکت بامبو: حساس به تغییرات آب و هوایی
 1. پارکت از جنس چوب افرا

یکی از بهترین و با کیفیت ترین پارکت های چوبی که دارای رنگ روشن می باشد و برای طراحی داخلی منال واقعا فوق العاده است پارکت های ساخته شده از چوب درخت افرا می باشد این نوع پارکت ها به نسبت نمونه های دیگر کمترین نقش و نگار طبیعی را دارند و به جای آن دارای سایه روشن های بسیار زیبا و جذاب دارد .

پارکت های چوبیبه دلیل رنگ روشنی که دارند بسیار مناسب بازتاب نور هستند و در فضا های کوچک بسیار خوب جلوه داده می شوند . مناسب ترین فضا ها در خانه برای استفاده از پارکت های چوبی درخت افرا اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن می باشد.

مزایا و معایا پارکت از جنس چوب افرا

 • مزایای پارکت افرا: کثیفی کمتر در بازه زمانی بیشتر، عدم تغییر رنگ در طولانی مدت
 • معایب پارکت افرا: مقاوم ترین نوع پارکت
خلاصه مقاله
نام مقاله
معرفی انواع مدل پارکت های چوبی مقاوم
توضیحات
پارکت های چوبی در انواع مدل ها ، طرح ها ، رنگ ها و کیفیت های متفاوتی ساخته می شوند. اگر شما به دنبال پارکت های چوبی مقاوم هستید حتما این مقاله را مطالعه
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده