راهنمای خرید پارکت چوبی

0
456
خرید پارکت چوبی

اگر قصد خرید پارکت چوبی به سراغ یک فروشگاه پارکت چوبی روید، در مقابل خود چندین نوع پارکت محبوب و رایج مانند کفپوش های 3.5 چوب سخت و کفپوش های پهن را خواهید دید. در جهت دیگری در فروشگاه کارتن های پارکت چوبی را می بینید. در زمانی پارکت های چوبی کف یک نقطه عطف برای آشپزخانه ها، اتاق های غذا خوری، و اتاق های مجلل خانه های مدرن در اواسط قرن حاضر به حساب می آمدند. در طول سال ها جایگزین آن لمینیت و کاشی وینیل، وینیل لوکس، کاشی سرامیکی و یا چوب مهندسی شده شد. اما پارکت چوبی شایستگی بیشتری نسبت به دیگر هم نوعان خود دارد. بسیار عالی به نظر می رسد، نصب آن آسان است و یک نمای شیک به فضا اضافه می کند. خرید پارکت چوبی یک انتخاب مناسب برای خانه های مجلل می باشد.

خرید پارکت چوبیموارد زیر را پیش از خرید پارکت چوبی بررسی کنید:

نصب آسان: پارکت چوبی تنها چوب سختی است که به سادگی کاشی ها نصب می شود. آنها را می توان چسباند و نصب آن به هیچ میخی نیاز ندارد.  چسب اورتان دارای یک زمان کاری 60 دقیقه ای است که به شما اجازه می دهد زمان زیادی را برای جابجایی کامل داشته باشید.

مکان مناسب نصب: از آنجا که پارکت چوب واقعی است، تولید کنندگان توصیه می کنند که این محصول را در فضاهای لوکس و سطح بالا نصب کنید.

نازکی: پارکت بسیار نازک است- حدود 16/5 می باشد. به این ترتیب ارزش ساختاری زیادی ندارد. کفپوش های پارکت نسبت به کفپوش های سخت و یا مهندسی شده ضعیف تر هستند.

ظاهر منحصربه فرد: کف ساخته شده از چندین قطعه پارکت چوبی ظاهری عمیق و سه بعدی دارد.

پارکت های چوبی از یک نمای قدیمی برخوردارند و به قرن سوم بر می گردند. اگر شما به دیدن قلعه های اروپایی رفته باشید، قسمت های دیدنی و قلعه ها پوشیده از پارکت های چوبی زیبا هستند که بی شک برای پاهای خسته بازدید کنندگان بسیار جذاب هستند. با توجه به این که پارکت یک روش استفاده از ضایعات چوبی است و از چوب های کوچک در ساختش استفاده می شود، کفپوش پارکت یک نماد اشرافی است.

کفپوش پارکت چوبی الگوهای پیچیده ای دارد. صنعتگران ماهر می توانند به آن ظاهر ظریف و سه بعدی دهند. صاحب خانه های مدرن در اواسط قرن جاری یک “رنگ قهوه ای” ویژه ای را برای داشتن کفپوش های پارکت چوبی اختصاص می دادند. با این که همه از آیکون های MCM مانند چراغ های آویز، شعاع نورها و تقسیم کننده های اتاق استفاده می کنند، اما تنها افراد ماهر هستند که ظاهر معتبر آنها را مانند کابینت کاج آشپزخانه و کفپوش های پارکت را می شناسند.

تنها چوب هایی هستند که مانند کاشی نصب می شوند. کفپوش های پارکت چوبی یک تفاوت دارند، که هیچ کفپوش چوبی نمی تواند مثل آنها باشد: نصب آن با چسب ساده بوده و اندازه هر تکه پارکت قابل کنترل یا تغییر است. شما می توانید انواع مختلف کفپوش ها، مدلی که خود چسب آنها را بزنید، لمینیت هایی که در کفشان چسب وجود دارد را بیابید، اگر شما قصد نصب چوب سخت واقعی را دارید، نصب چسب کفپوش پارکت به راحتی پاسخ شما را می دهد.

هیچ چکش و یا میخی نیاز ندارد. به این دلیل که کفپوش پارکت چوبی معمولا در قطعه هایی به اندازه 12 در 12 و در حدود 30 پوند وزن هستند. هر جعبه از آنها به راحتی با دست قابل حمل است. شما می توانید آنها را با اره الکتریکی و یا اره دستی ببرید. کفپوش هایی با قطر 16/5 براق بوده و برش آنها آسان است. آنها با کمی تلاش با دست قابل برش هستند.

خرید پارکت چوبیاز دیگر مواردی که پیش از خرید پارکت چوبی باید به آن توجه نمایید طرقه نصب آن می باشد.

نصب چسب: هنگامی که کف چوبی را با چسب نصب می کنید بسیار ساده تر از نصب چوب های مهندسی شده با میخ به نظر می رسد، اما نصب آن با چسب از نصب لمینیت های لوکسی که زبانه و شیار دارند و در یکدیگر جفت می شوند، سخت تر است.

سنباده سخت: قطعات چندگانه پازل چوبی به این معنی است که قطعات چوب در هر دو جهت عمودی و افقی بر یکدیگر منطبق هستند. سنباده به پارکت چوبی ظاهر جذابی می دهد، اما سنباده کف باید به آرامی بر روی آن اعمال شود. سنباده باید با رنگدانه های چوب مطابقت داشته باشد و هماهنگ کردن این بسیار سخت است. در نهایت نکته جالب توجه این است که شما نباید کف پارکت چوبی خود را به مقدار زیادی شست وشو دهید. روکش رویی آن تنها می تواند کاغذ سبک سنباده و سبک ترین فشار که از سنباده حاصل می شود را تحمل کند.

خلاصه مقاله
نام مقاله
راهنمای خرید پارکت چوبی
توضیحات
در این راهنمای خرید پارکت چوبی ویژگی های پارکت چوبی، انواع آن، طریقه نصب و توضیحات کمی درباره محبوبیت و تاریخچه آن را قرار داده ایم
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده