معرفی خودروی برلیانس H220

0
280
برلیانس H220

برلیانس H220 در تیپ خودرو های هاچبک دسته بندی می شود. این خودروی کوچک اولین بار در سال 2013 در کشور چین رونمایی شد و فروش آن در بازار خودرو آغاز گردید. از لحاظ مشخصات فنی و تکنیکالی می توان گفت که برلیانس H220 با سدان برلیانس H230 چندان تفاوتی ندارد و فقط به نوعی نمونه ی هاچبک شده ی آن می باشد.

طراحی بدنهبرلیانس H220

همانطور که پیش تر ذکر کردیم برلیانس H220 نمونه ای است از نسخه ی H230 که به صورت هاچبک درامده است. البته در قسمت هایی هم تفاوت هایی بین این دو نسخه دیده می شود و آن طور نیست که عینا و از هر جهت مثل هم باشند. برلیانس H220 نسبت به مدل سواری خود دارای ظاهر زیباتر و دلپسند تری می باشد. این ظرافت و زیبایی به خصوص در چراغ های کشیده ی جلو نمود پیدا می کند.

در قسمت عقب خودرو نیز با توجه به بازخورد بازار و مشتریان در می یابیم که از طراحی بهتر و زیبا تری نسبت به مدل سواری برخوردار است.برلیانس H220

گلگیری که بر روی سپر این خودرو قرار گرفته است دارای جزئیات زیبایی می باشد و ظاهر زیبایی را به خودرو بخشیده است هم چنین چراغ های عقب به شکل کوچک و مدرن طراحی شده اند. همه ی آیتم های عقب خودرو ظاهری زیبا را در کنار هم جمع کرده اند و تنها اگزوز این خودرو است که با جایگیری نامناسب در زیر سپر ظاهری نه جندان زیبا را برای این خودرو پدید آورده است.

به جز این مورد خاص می توان برلیانس H220 در زمره هاچبک های زیبا به حساب آورد.

طراحی کابینبرلیانس H220

کابین برلیانس H220 به نحوی اسپرت گونه است. داشبورد زمخت و ساده این خودرو با مواد تشکیل دهنده ی خوب سبب شده تا کابین داخلی برلیانس H220 ظاهری اسپورت به خود بگیرد. بخش کیلومتر شمار این خودرو از عقربه های غیر دیجیتال ساخته شده است ، تعداد زیادی کلید و دکمه و فرمانی ساده و بدون دکمه مابقی موارد تشکیل دهنده ی کابین داخلی برلیانس H220 می باشند.

ابعاد خودرو

ابعاد این خودروی کوچک به صورت 4190 میلی متر در طول ، 1703 میلی متر در عرض و 1482 میلی متر در ارتفاع می باشد و فاصله ی بین محور چرخ ها 2570 میلی متر در نظر گرفته شده است.

برلیانس H220

مشخصات فنی

پیشرانه استاندارد برلیانس H220 یک موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری تک سوز بنزینی می باشد که توان تولید نیرویی برابر با 105 اسب بخار را دارد. اما اخیرا موتور 1.3 لیتری دیگری با توان خروجی 93 اسب بخار هم به لیست موتور ها اضافه شده است. سیستم جعبه دنده ی این خودرو هم به دو صورت 5 دنده ی دستی و یا 4 دنده اتوماتیک به بازار عرضه شده است که در کنار یکی از موتور ها سیستم انتقال قدرت این خودرو را فراهم می کند.

جعبه دنده ی دستی به تازگی به این خودرو اضافه شده است و در گذشته تنها این خودرو به صورت دنده اتوماتیک در بازار موجود بود و برای خرید خودرو تنها این گزینه را پیش رو داشتید. برلیانس H220 یک خودروی دیفرانسیل جلو است.

برلیانس H220

خرید خودروی چینی برلیانس H220 هزینه ای برابر با 50000 تا 65000 یوان چین یا 13400 دلار آمریکا دارد.

مدل های دیگر

برلیانس H220 در واقع کوچک ترین عضو هاچبک های خط تولید برلیانس می باشد. ولی به واقع نمونه ای کوچک تر از آن هم به بازار عرضه شده است که با نام تجاری H120 کاکا شناخته می شود.

اما در واقع می توان گفت که برلیانس قصد دارد تا برلیانس H220 را برای همه ی سلیقه های بازار تولید کند. به همین جهت برلیانس H220 در مدل کراس نیز می تواند در بین مدل های دیگر این کمپانی قرار گیرد.

مدل کراس اوری که صحبت آن را می کنیم دقیقا از روی برلیانس H220 هاچبک طراحی شده است. در واقع این کراس اور همان ظاهر معمول در بین کراس ها را دارد که شامل پلاستیک سیاه بر روی سپر ها ، درب ها و بر روی قوس چرخ هاست.

قیمت برلیانس H220 کراس از 60  تا 85 هزار یوان چین است. در این کراس اور پیشرانه و جعبه دنده دقیقا با مدل هاچبک برابری می کند.

نکات مثبت و منفی

  • دارای قیمت نیبتا ارزان و به صرفه و اقتصادی بودن
  • طراحی مناسب و زیبا
  • طراحی ظاهری بد در قسمت جای گیری اگزوز
  • دارای مدل جعبه دنده ی دستی
  • دارای انواع مدل در کلاس های دیگر و سایز های مختلف

 

خلاصه مقاله
نام مقاله
معرفی خودروی برلیانس H220
توضیحات
برلیانس H220 خودرویی از یک خودروساز چینی است که در کلاس های مختلف همین مدل را تولید می کند برلیانس H220 در واقع یک هاچبک کوچک است.
نویسنده
منتشر کننده
حجره نما
لوگوی منتشر کننده